هشدار سازمان ملل/ توزیع مواد غذایی در رفح متوقف شد

کدخبر: ۶۴۸۵۶۵
اقتصادنیوز :سازمان ملل به دلیل کمبود تدارکات و تداوم حملات رژیم صهیونیستی، توزیع غذا در شهر رفح را متوقف کرد.
هشدار سازمان ملل/  توزیع مواد غذایی در رفح متوقف شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایسنا،  سازمان ملل از روز سه‌شنبه به دلیل کمبود تدارکات و وضعیت نامساعد امنیتی در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی، توزیع مواد غذایی در شهر رفح در جنوب غزه را به حالت تعلیق درآورد و هشدار داد که پروژه‌های بشردوستانه در سراسر این باریکه رو به شکست هستند.

این نهاد بین‌المللی همچنین با بیان اینکه بندر موقتی که آمریکا در نزدیکی ساحل غزه ساخته در ۲ روز گذشته استفاده نشده، هشدار داد اگر رژیم صهیونیستی شرایط را برای فعالیت گروه‌های حقوق بشری فراهم نکند، این پروژه ۳۲۰ میلیون دلاری با شکست مواجه خواهد شد.

صدها تن از فلسطینیان هنوز در شهر رفح سکونت دارند، اما نهادهای حقوق‌بشری می‌گویند محموله‌های غذایی در مقیاس‌هاس قطره‌چکانی به آن‌ها می‌رسد.

خبر مرتبط
افشاگری یک روزنامه عبری از هدف اصلی عملیات نظامی علیه رفح

اقتصادنیوز: منبع عبری زبان اعلام کردند که هدف از حمله به رفح، فشار برای ازسرگیری مذاکرات است.

یکی از سخنگویان برنامه جهانی غذا در سازمان ملل متحد هشدار داد عملیات‌های بشردوستانه در غزه در مرز شکست قرار دارند. او گفت اگر غذا و دیگر محموله‌های ضروری در مقیاس زیاد وارد غزه نشود، شرایطی مشابه قحطی حاکم خواهد شد.

خبر مرتبط
واکنش جدی قاهره به شایعات رسانه‌ای/مصر هر‌گونه هماهنگی با تل‌آویو درباره رفح را تکذیب کرد

اقتصادنیوز: یک منبع عالی‌رتبه مصری شایعات رسانه‌های اسرائیلی در خصوص هماهنگی قاهره و تل‌آویو درباره عملیات نظامی در رفح را رد کرد.

آژانس امدادرسانی و کاریابی فلسطینیان (آنروا) نیز در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اعلام کرد توزیع غذا در رفح را متوقف کرده است. سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد دلیل این اقدام آنروا قطع دسترسی به مرکز توزیغ غذای آنروا و انبارهای برنامه جهانی غذا در رفح است که در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی در این شهر جنوبی غزه روی داده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی