چارچوب سیاست خارجی جمهوری اسلامی را رهبری ترسیم می کند

کدخبر: ۶۴۸۵۸۶
اقتصادنیوز: سرپرست وزارت امور خارجه گفت: سیاست خارجی ترسیمی از سوی رهبر انقلاب اسلامی در قالب سیاست‌های عملیاتی دولت و راهبردهای وزارت امور خارجه با قوت و قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.
چارچوب سیاست خارجی جمهوری اسلامی را رهبری ترسیم می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  علی باقری با اشاره به ادامه سیاست‌های ترسیمی در حوزه سیاست خارجه تا پایان عمر دولت سیزدهم تاکید کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر یک عقلانیت راهبردی است و قطعاً در چارچوبی که توسط رهبر انقلاب اسلامی ترسیم شده، در قالب سیاست‌های عملیاتی دولت و راهبردهای وزارت امور خارجه با قوت و قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه شهید که همراه با رئیس جمهوری در سانحه سقوط بالگرد به شهادت رسید اظهار کرد: شهید امیر عبدالهیان از نظر شخصیتی فردی اخلاق مدار و مردم‌دار و از نظر تخصصی یک کارشناس و متخصص سیاست خارجی بود که به خوبی بر مبانی و چارچوب‌های سیاست خارجی اشراف داشت.

خبر مرتبط
گفت وگوی وزیر خارجه صربستان با علی باقری

اقتصادنیوز: وزیر خارجه صربستان در گفت‌وگو با علی باقری اظهار داش: یاد و خاطره رئیس جمهور فقید ایران، ابراهیم رئیسی و وزیر امور خارجه فقید حسین امیرعبداللهیان، همواره در اذهان باقی خواهد ماند.سرپرست وزارت امور خارجه تصریح کرد: شهید امیر عبداللهیان از نظر دیپلماسی نیز یک مرد میدان دیپلماسی بود که تجربه ۲ و نیم ساله سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اثباتی بر این مدعاست.

خبر مرتبط
پیام علی باقری در پی شهادت خادمان کشور/ خسران بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی

اقتصادنیوز: در پی شهادت رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه و همراهان آن‌ها، سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیامی را صادر کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی