مقام حماس:

به رسمیت شناختن فلسطین دستاورد عملیات «طوفان الاقصی» است

کدخبر: ۶۴۸۶۹۸
اقتصادنیوز: یکی از رهبران ارشد حماس طی سخنانی تصمیم سه کشور اروپایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین را نتیجه و دستاورد «طوفان الاقصی» ارزیابی کرد.
به رسمیت شناختن فلسطین دستاورد عملیات «طوفان الاقصی» است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «عزت الرشق» از رهبران ارشد جنبش حماس در این باره اظهار کرد: به رسمیت شناختن پی در پی کشور فلسطین از جمله دستاوردهای طوفان الاقصی است و به این معناست که مشروعیت حق فلسطینی به طور مداوم در محافل رسمی بین‌المللی در حال گسترش است.

خبرگزاری سما گزارش داد، وی گفت: در مقابل، انزوای رژیم اشغالگر و کابینه نازی آن نیز در حال گسترش است و تصمیمات قضایی و پیگرد رهبران دشمن در دادگاه‌های بین‌المللی نمونه‌ای از وضعیت دشمن است که به یک طرف طرد شده تبدیل شده است.

خبر مرتبط
واکنش «بایدن» درخصوص به‌رسمیت شناختن فلسطین توسط اروپایی‌ها

اقتصادنیوز: کاخ‌سفید در بیانیه‌ای از واکنش «جو بایدن» در خصوص به‌رسمیت شناختن کشور فلسطین توسط اروپایی‌ها خبر داد.

الرشق ادامه داد: ما همچنان در سطح بین‌المللی دوستانی را به دست می‌آوریم و دشمن ما در حال از دست دادن متحدان خود است و دشمنان بیشتری برای خود ایجاد می‌کند.

این اظهارات پس از آن بیان شد که سه کشور نروژ، ایرلند و اسپانیا امروز به‌رغم هشدارهای رژیم صهیونیستی، به صورت رسمی کشور فلسطین را به رسمیت شناختند.

پیش از این هشت کشور عضو اتحادیه اروپا شامل بلغارستان، لهستان، جمهوری چک، رومانی، اسلواکی، مجارستان، قبرس و سوئد کشور فلسطین را به رسمیت شناخته بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی