دستور وزیر خارجه کلمبیا درباره بازگشایی سفارتخانه در رام‌الله

کدخبر: ۶۴۸۷۳۶
اقتصادنیوز: کلمبیا پس از قطع روابط خود با رژیم اشغالگر اسرائیل از دایر کردن سفارتخانه در رام‌الله، مرکز تشکیلات خودگردان فلسطین خبر داد.
دستور وزیر خارجه کلمبیا درباره بازگشایی سفارتخانه در رام‌الله

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «لوئیس گیلبرتو موریو» وزیر خارجه کلمبیا خبر داد که  «گوستاوو پترو» رئیس‌جمهور این کشور دستور بازگشایی سفارتخانه در رام‌الله (پایتخت تشکیلات خودگردان فلسطین) را صادر کرده است.

خبر مرتبط
واکنش بورل به تصمیم 3 کشور اروپایی برای به رسمیت شناختن فلسطین

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه ااروپا در واکنش به تصمیم سه کشور اروپایی برای به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک کشور مستقل گفتبرای تقویت یک موضع مشترک در اتحادیه تلاش خواهد کرد.

کلمبیا در 9 آگوست 2018 کشور مستقل فلسطین را به رسمیت شناخته بود. این کشور همچنین در 12 اردیبهشت ماه نیز روابط خود را با رژیم تل آویو قطع کرد و رئیس‌جمهور این کشور نیز گفت که در اسرائیل یک دولت «نسل‌کش» بر سر کار است.

گوستاوو پترو رئیس جمهوری کلمبیا یک هفته پس از عملیات طوفان‌الاقصی در شبکه اجتماعی ایکس نوشته بود که در رام‌الله سفارتخانه دایر خواهد کرد. سخنان و مواضع او پس از آغاز جنگ غزه موجب عصبانیت شدید مقامات اسرائیلی شده بود، تا جایی که تل آویو از توقف صادرات سلاح به کلمبیا در پی اظهارات رئیس‌جمهور این کشور خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی