واکنش گروههای مقاومت به آمادگی سه کشور اروپایی در به رسمیت شناختن کشور فلسطین

کدخبر: ۶۴۸۷۵۲
گروه‌های مقاومت به آمادگی نروز، اسپانیا و ایرلند برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین واکنش نشان دادند.
واکنش گروههای مقاومت به آمادگی سه کشور اروپایی در به رسمیت شناختن کشور فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، گروه‌های مقاومت به آمادگی کشورهای اروپایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین واکنش نشان داده و آن را یک تحول بزرگ در موضع کشورها در جهان در حمایت از آرمان ملت فلسطین دانستند. در این بیانیه آمده که این اقدام کشورهای اروپایی ثمره استقامت ملت فلسطین و شجاعت آنها در دفاع از حق خود و تعهد به سرزمین‌شان است.

گروه های مقاومت از رهبران کشورها، حکومت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی خواست از ارزش‌های عدالت گستری حمایت کرده و سیاست یک بام و دو هوا در مورد مردم فلسطین را کنار بگذارند که برای احقاق حقوقشان و آزادی سرزمینشان تلاش می کنند.

نروژ، اسپانیا و ایرلند گفتند که به زودی زمانی را برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین اعلام خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، در همین راستا، «یوناس گار استوره» نخست وزیر نروژ امروز چهارشنبه اعلام کرد کشور فلسطین را تا ۲۸ ماه می (۸خرداد) به رسمیت خواهد شناخت.

وی که معتقد است جنگ علیه نوار غزه موجب تضعیف تشکیلات خودگردان فلسطین شده است، هدف از به رسمیت شناختن کشور فلسطین را تقویت این تشکیلات و ایجاد کشور فلسطین عنوان کرد.

این مقام نروژی خواستار حل مساله فلسطین از طریق شروع دوباره فرایند سازش شد و گفت: راه حل مساله فلسطین، سیاسی است و برای راهکار (موسوم به) "دو دولتی" تلاش می کنیم.

استوره ابراز امیدواری کرد که اقدام نروژ در به رسمیت شناختن کشور فلسطین برای دیگر کشورها نیز الهام بخش شود و آنها نیز این اقدام را انجام دهند.

وی گفت: جنگ علیه نوار غزه ثابت کرد که رسیدن به صلح و ثبات در منطقه، فقط با حل مساله فلسطین ممکن است.

براساس گزارش رویترز، «پدرو سانچز» نخست وزیر اسپانیا نیز امروز چهارشنبه اعلام کرد که مادرید کشور فلسطین را در ۲۸ ماه می به رسمیت خواهد شناخت.

در همین حال، تارنمای «تی ار تی ورلد» نوشت، تماس میان ایرلند، اسپانیا، اسلوونی و مالت، با توجه به اینکه این کشورها به طور مشترک کشور فلسطین را به رسمیت می شناسند، افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، کشورهای اسپانیا، ایرلند، مالت و اسلوونی ۲۲ مارس (۳ فروردین۱۴۰۳) در بیانیه مشترکی اعلام کردند که در زمینه برداشتن اولین گام‌ها برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به توافق رسیده‌اند.

تلاش‌های این کشورهای اروپایی برای به رسمیت شناختن فلسطین همزمان با افزایش آمار شمار شهدا و زخمی ها در نوار غزه به دلیل حملات بی رحمانه رژیم صهیونیستی انجام می‌شود. همزمان، کشورهای جهان خواستار آتش بس در نوار غزه و یافتن راه حلی پایدار برای صلح در نوار غزه هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی