بازیگران خارجی دخالت نکنند، طالبان ثبات را ایجاد می کند

کدخبر: ۶۴۹۱۵۶
اقتصادنیوز: رئیس امنیت فدرال روسیه تصریح کرد اگر بازیگران خارجی در امور افغانستان دخالت نکنند، طالبان قادر است نظم و ثبات را در این کشور برقرار کند.
بازیگران خارجی دخالت نکنند، طالبان ثبات را ایجاد  می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «الکساندر بورتنیکوف» رئیس امنیت فدرال روسیه اظهار داشت «نمی‌توان نگران اتفاقات و رویدادهایی نبود که در افغانستان رخ می‌دهد، اما روندهای مثبت در این کشور نیز باید مورد توجه قرار گیرد».

این مقام ارشد امنیتی روسیه در نشست امنیتی کشورهای مستقل مشترک المنافع در بیشکک گفت کاملاً قادر است نظم را در افغانستان برقرار کند، با فرض اینکه بازیگران خارجی در امور آن دخالت نکنند.

به گزارش تاس، بورتنیکوف  افزود: مقامات افغانستان فعالانه برای عادی‌سازی وضعیت کار می‌کنند، آنها با سازمان های تروریستی منفور مقابله می‌کنند و برای تقویت مرزهای خارجی به منظور کاهش نفوذ شبه‌نظامیان از مناطق درگیری منطقه‌ای تلاش می‌کنند.

خبر مرتبط
طالبان نخبگان افغانستان را فراری داد+ جزئیات

پایگاه گلوبال اکونومی موضوع خروج نخبگان از افغانستان را تحقیق و رتبه‌بندی کرده است.

رئیس امنیت فدرال روسیه ادامه داد: «آنها در حال گفتگو با ما هستند، منظورم سرویس ویژه کشورهای مشترک المنافع است».

خبر مرتبط
طالبان بیانیه صادر کرد

اقتصادنیوز: وزارت خارجه طالبان با استقبال از تصمیم سه کشور اروپایی برای به رسمیت شناخته شدن دولت فلسطین تاکید کرد خاک فلسطین حق مشروع ملت فلسطین است.

وی با اشاره به تهدیدات خارجی برای امنیت کشورهای مشترک المنافع خاطرنشان کرد: ما از سوی دیگر، شاهد تلاش‌های مداوم آنگلوساکسون‌ها برای تأثیرگذاری بر اوضاع افغانستان هستیم. آنها قصد دارند به هر وسیله‌ای در آسیای مرکزی جای پایی داشته باشند و از این بستر برای نفوذ در کل منطقه استفاده کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی