پاکستان موضع خود در قبال چین و تایوان مشخص کرد

کدخبر: ۶۴۹۳۹۴
اقتصادنیوز: نخست وزیر پاکستان با تجدید تعهد این کشور به سیاست چین واحد اعلام کرد که اقدامات به اصطلاح انتخابات و تشکیل دولت خودخوانده در تایوان هرگز این واقعیت که تایوان بخشی جدایی‌ناپذیر از چین است را تغییر نمی‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  محمد شهباز شریف امروز طی پیامی اعلام کرد: پاکستان به عنوان یک برادر آهنین و شریک استراتژیک چین، همواره حمایت اصولی خود را از موضع این کشور در قبال تایوان ارائه کرده و به این کار ادامه خواهد داد.

وی افزود: پاکستان به سیاست «چین واحد» پایبند است، تایوان را بخشی جدایی‌ناپذیر از جمهوری خلق چین می‌داند و از تلاش‌های دولت پکن برای اتحاد ملی حمایت می‌کند.

شهباز شریف گفت: اقدامات به اصطلاح انتخابات یا انتقال قدرت به دولت خودخوانده در تایوان، واقعیت های عینی در مورد موضوع تایوان را تغییر نمی دهد.

خبر مرتبط
اسلام‌آباد سرگردان میان تهران و ریاض/ بازی عربستان با کارت هند و پاکستان؟

اقتصادنیوز: در باب نزدیکی پاکستان و عربستان دلایل متعددی ذکر شده است. با این همه به باور ناظران اسلام آباد تلاش دارد تا در ارتباط با ریاض از الگویی محتاطانه پیروی کند چرا که نمی‌خواهد درگیر پس‌لرزه‌های رقابت در سایه تهران و ریاض شود.

نخست وزیر پاکستان تعهد کشورش به سیاست چین واحد را درحالی تجدید می‌کند که قرار است تا هفته‌های آینده سفر رسمی به پکن داشته باشد. این بازدید در آستانه گشایش فاز دوم طرح چند ۱۰ میلیارد دلار راهروی مشترک اقتصادی پاکستان-چین صورت می‌گیرد.

خبر مرتبط
همدردی پاکستان با مردم ایران/ بزرگداشت شهید سید ابراهیم رئیسی و همراهانش در اسلام آباد + عکس

اقتصادنیوز: آیین‌های گرامیداشت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان به میزبانی سرکنسولگری و خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهرهای «پیشاور» و «کویته» با حضور مقامات پاکستانی، شخصیت‌های سیاسی و مذهبی برگزار شد.

چهارشنبه گذشته آصف علی زرداری رئیس جمهور پاکستان در آستانه ۷۳ سالگی برقراری روابط دیپلماتیک پاکستان و چین گفت که هیچ شرطی در دوستی قوی و دیرینه ما با چین وجود ندارد و اسلام‌آباد قویا به اصل چین واحد پایبند است زیرا به اعتقاد پاکستان، چین در سمت درست تاریخ قرار گرفته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی