نحوه ثبت نام داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری 1403 مشخص شد

کدخبر: ۶۴۹۴۱۳
اقتصادنیوز: رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور خبر داد که ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری حضوری است.
نحوه ثبت نام داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری 1403 مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امیر شجاعان، درباره روند ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوی اظهار کرد: سامانه ستاد انتخابات کشور برای ثبت‌نام الکترونیکی داوطلبان آماده است، اما با توجه به اینکه قانون انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید که ثبت‌نام‌ها باید حضوری باشد، به این نتیجه رسیدیم که داوطلبان نیازی به ثبت‌نام اینترنتی ندارند.

وی ادامه داد: داوطلبان در روزهای ۱۰ تا ۱۴ خرداد ثبت‌نام حضوری را انجام می‌دهند و همان‌جا توسط اپراتورهای ستاد انتخابات کشور، پرونده الکترونیکی تشکیل می‌شود.

خبر مرتبط
واکنش وزیر علوم به احتمال کاندیداتوری روسای دانشگاه‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 1403

اقتصادنیوز: وزیر علوم در خصوص احتمال کاندیداتوری برخی روسای دانشگاه‌ها در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: هر کسی که احساس کند که شرایط کاندیداتوری ریاست جمهوری را دارد می تواند ورود کند و این حق برای همه وجود دارد که کاندیدا شوند.

در نشست شب گذشته سران قوا تصمیم‌گیری شده بود که  بر اساس نظر شورای نگهبان مقرر شد برای تسهیل روند اجرای انتخابات و جلوگیری از ایجاد زحمت اضافه برای داوطلبان، افراد واجد شرایط ثبت‌نام (حداقل ۴۰ و حداکثر ۷۵ سال سن، برخورداری از مدرک فوق لیسانس، حداقل ۴ سال سابقه مدیریت عالی مثل استانداری، وزارت، نمایندگی مجلس و امثال آن و نداشتن سوءپیشینه کیفری) ابتدا مدارک خود را بر روی سامانه‌ای که وزارت کشور طراحی کرده بارگذاری کنند، تا فقط افرادی که واجد شرایط می‌باشند، برای ثبت‌نام به شکل حضوری به وزارت کشور مراجعه کنند.

خبر مرتبط
انتشار کلیات برنامه زمان‌بندی انتخابات ریاست جمهوری 1403

اقتصادنیوز: کلیات برنامه زمان‌بندی انتخابات ریاست جمهوری از سوی وزارت کشور اعلام شد .

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی