اتهام‌زنی نتانیاهو به دادستان لاهه/ بورل انتقاد کرد

کدخبر: ۶۴۹۸۰۲
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا از نتانیاهو به دلیل متهم کردن دادستان دیوان کیفری بین‌المللی انتقاد کرد.
اتهام‌زنی نتانیاهو به دادستان لاهه/ بورل انتقاد کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا از «بنیامین نتانیاهو» انتقاد کرد که این جدیدترین نشانه تنش در روابط بین اروپا و تل‌آویو و به‌ویژه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.این انتقاد از سوی «جوزپ بورل» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به اظهارات اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در متهم کردن «کریم خان» دادستان دیوان کیفری بین‌المللی مطرح شده است.

این سیاستمدار ارشد اتحادیه اروپا گفت، اتهام‌زنی‌هایی از سوی نتانیاهو تلاشی برای ارعاب این وکیل حقوق بشری است و ادعاهایی مبنی بر یهودستیزی، «هر بار که فردی سخنی می‌گوید که به مذاق نتانیاهو خوش نمی‌آید» مطرح می‌شود.

به نقل از پایگاه خبری جئوپالیتیکس، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلامیه دوشنبه گذشته دیوان کیفری بین‌المللی را که حکم دستگیری علیه وی و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی صادر کرده بود، محکوم کرد.

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین اعلام کرد نشستی بین شورای رژیم صهیونیستی و اتحادیه اروپا به‌زودی برای بررسی وضعیت حقوق بشری غزه و تاثیر حکم دیوان بین‌المللی دادگستری برگزار می‌شود. انتقاد بورل از نتانیاهو در شرایطی مطرح می‌شود که تازه‌ترین جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین در اردوگاه آوارگان رفح، موجی از انتقادهای جهانی را به راه انداخته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی