انتقاد تند عضو کنگره آمریکا از حمله به اردوگاه آوارگان در رفح

کدخبر: ۶۴۹۸۰۵
عضو دموکرات کنگره آمریکا به شدت به حمله اسرائیل به رفح انتقاد کرد و آن را جنایتی غیرقابل دفاع خواند.
انتقاد تند عضو کنگره آمریکا از حمله به اردوگاه آوارگان در رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، الکساندریا اوکاسیو کورتز  بامداد سه‌شنبه در اظهاراتی گفت که حمله رژیم صهیونیستی به رفح واقع در جنوب غزه جنایتی غیر قابل دفاع است. این عضو دموکرات کنگره آمریکا، افزود: در حمله به اردوگاه رفح خط قرمز تعیین شده از سوی جو بایدن رئیس جمهور نادیده گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته (یکشنبه) با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دست کم ۴۱ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد.

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی یکشنبه شب در بیانیه‌هایی جداگانه به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن رئیس جمهور این کشور را به طور ویژه مسئول این جنایت اعلام کردند.

دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین المللی همراه شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی