لهستان در انتظار غافل گیری پوتین/ برای دفع پیشروی روسیه تلاش می کنیم

کدخبر: ۶۴۹۸۵۹
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه لهستان گفت کشورش نباید اعزام نیرو به اوکراین را رد کند، چراکه کی‌یف برای دفع پیشروی‌های روسیه تلاش می‌کند.
لهستان در انتظار غافل گیری پوتین/ برای دفع پیشروی روسیه تلاش می کنیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «رادوسواف شیکورسکی» وزیر امور خارجه لهستان در مصاحبه‌ای که امروز (سه‌شنبه) منتشر شد، خاطر نشان کرد که لهستان نباید اعزام نیرو به اوکراین را رد کند اما او مشخص نکرد که سربازان کشورش در این میان چه نقشی دارند.

در حالی‌ که متحدان اوکراین در ناتو متعهد شده‌اند تا هر زمانی که برای مقابله با روسیه لازم است، پول و سلاح به اوکراین عرضه کنند، آنها به‌طور کلی امکان اعزام سرباز به این کشور را رد کرده‌اند.

شیکورسکی در پاسخ به این سوال که آیا لهستان آماده اعزام نیرو به اوکراین است، گفت: نباید آن را رد کنیم. باید بگذاریم پوتین (رئیس‌جمهور روسیه) در مورد اهدافمان حدس بزند.

خبر مرتبط
ابراز همد‌ردی رئیس جمهوری لهستان با مردم ایران/ در اندوه شما شریک هستیم

رئیس جمهوری لهستان در پیامی در پی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با مردم ایران ابراز همدردی کرد.

امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه پیشتر در کنفرانسی در پاریس در اواخر فوریه درباره احتمال اعزام نیرو به اوکراین صحبت و پیشنهاد کرد که یکی از زمینه‌هایی که نیروهای غربی می‌توانند به آن کمک کنند، آموزش اوکراینی‌ها در اوکراین است.

شیکورسکی خود نیز قبلا گفته بود که حضور نیروهای ناتو در اوکراین «غیر قابل تصور نیست.»

در همین حال فرمانده ارشد اوکراین روز دوشنبه گفت اسنادی را امضا کرده است که به مربیان نظامی فرانسوی اجازه می‌دهد به‌زودی از مراکز آموزشی اوکراین بازدید کنند.

خبر مرتبط
لهستان آب پاکی را روی دست اوکراین ریخت/ سامانه‌های پاتریوت به اوکراین نمی‌رسد

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور لهستان گفت این کشور قادر نخواهد بود سیستم‌های دفاع هوایی پاتریوت را در آینده‌ای نزدیک به اوکراین ارسال کند.

روسیه پس از شکست ضد حمله سال ۲۰۲۳ کی‌یف دستاوردهایی را در نبرد با اوکراین کسب کرده است، این در حالی است که نیروهای اوکراینی به دلیل تأخیر در تأمین تسلیحات و مهمات با مشکل مواجه هستند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی