ستاد اربعین برنامه های امسال را مشخص کرد

کدخبر: ۶۴۹۸۹۳
اقتصادنیوز: ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی باتوجه‌به پیش‌بینی‌ها درباره افزایش تعداد زائرین اربعین حسینی، برنامه‌های مختلفی را برای آماده‌سازی زیرساخت‌های برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسم در نظر گرفته که از جمله آن‌ها می‌توان به برنامه‌ریزی برای ۳۰۰ پرواز از فرودگاه نجف و بغداد به ایران و راه‌اندازی نخستین خط کشتی خرمشهر- بصره اشاره کرد.
ستاد اربعین برنامه های امسال را مشخص کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  سومین نشست ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی برای برنامه‌ریزی مراسم اربعین سال ۱۴۰۳ با حضور و مشارکت اعضا و مدعوین از وزارت راه و شهرسازی و دیگر نهادهای مربوطه برگزار شد.

«سید کمال هادیانفر» معاون حمل‌ونقل و رئیس ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی با اشاره به در پیش بودن مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، به مسئولیتی که همه دستگاه‌ها در برگزاری هرچه بهتر این مراسم بر عهده دارند، تاکید کرد.

وی در ادامه به اهمیت موضوع حمل‌ونقل زائران اربعین حسینی ۱۴۰۳ از طریق همه بخش‌های جاده‌ای، ریلی و هوایی پرداخت و انجام درست امور و تسهیل ترددها را همراه با تامین ایمنی و راحتی باتوجه‌به پیش‌بینی افزایش زائران، از ضروریات برشمرد.

خبر مرتبط
تکلیف مهم مجلس به وزارت راه و شهرسازی+ جزئیات

اقتصادنیوز: با تصویب مجلس و جهت تامین نظر شورای نگهبان، وزارت راه و شهرسازی موظف به تکمیل سامانه‌های ملی املاک و اسکان کشور و ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور شد.

برنامه‌ریزی برای انجام ۳۰۰ پرواز از فرودگاه نجف و بغداد به ایران

در این جلسه همچنین موضوعاتی همچون پیگیری موضوع تردد خودروهای شخصی ایمن به داخل خاک عراق از ساعت پنج صبح تا پنج بعدازظهر، برنامه‌ریزی برای انجام ۳۰۰ پرواز از فرودگاه نجف و بغداد به ایران برای انتقال زائران طبق مذاکرات انجام شده با طرف عراقی، پیگیری موضوع پذیرش زائران در پایانه‌های مرزی به‌صورت ۲۴ ساعته به تصویب رسید.

خبر مرتبط
ضرب‌الاجل وزارت راه و شهرسازی برای متخلفان/نسخه آگهی‌های املاک در پلتفرم‌های تبلیغاتی پیچیده شد+فیلم

اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی به پلفترم‌های تبلیغاتی اعلام کرده است در صورتی که تا هفته آینده آگهی املاک را حذف نکنند، مسدود می‌شوند.

راه‌اندازی نخستین خط کشتی خرمشهر- بصره پیش از شروع طرح اربعین

همچنین از دیگر مصوبات این جلسه می‌توان به راه‌اندازی نخستین خط کشتی خرمشهر- بصره قبل از شروع طرح اربعین و پیش‌بینی ۲ تا سه کشتی مسافری توسط سازمان بنادر و دریانوردی باتوجه‌به آماده بودن زیرساخت حمل‌ونقل دریایی در بصره، تکمیل هشت پروژه زیرساختی در محورهای مواصلاتی اربعین توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای پیش از شروع طرح، برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از ظرفیت ناوگان داخلی برای تردد زائران و تسریع در تکمیل پروژه‌های نصب سایبان، روشنایی و مه‌پاش در پایانه‌های مرزی توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اشاره کرد.

از دیگر مصوبات جلسه یاد شده پیش‌بینی قطارهای فوق‌العاده برای زائران از تهران، اصفهان، شیراز و دیگر شهرها به مقاصد کرمانشاه و خرمشهر توسط شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران.، افزایش ظرفیت بخش هوایی برای انتقال زائران به مقصد شهرهای مرزی ایلام، کرمانشاه و اهواز، تاکید بر ممنوعیت فروش بلیت چارتری از ۱۱ مرداد لغایت ۱۴ شهریور، برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت ۳۶ هزار تاکسی ون توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و انجام درست مدیریت زمان سفر و اطلاع‌رسانی مناسب آن به زائران بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی