بر قانون «عوامل بیگانه»؛

واکنش بورل به لغو وتوی رئیس جمهوری گرجستان

کدخبر: ۶۵۰۰۱۵
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای نوشت: اتحادیه اروپا عمیقا نسبت به تصمیم پارلمان برای لغو وتوی رئیس جمهوری بر قانون شفافیت نفوذ خارجی (عوامل بیگانه) عمیقا متاسف است.
واکنش بورل به لغو وتوی رئیس جمهوری گرجستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به لغو وتوی رئیس جمهوری گرجستان بر قانون «عوامل بیگانه» عمیقا ابراز تاسف کرد و گفت که اعضای اتحادیه «همه گزینه‌ها را در واکنش» به این اقدام بررسی خواهند کرد.

بورل سه‌شنبه در بیانیه‌ای در تارنمای سیاست خارجی اتحادیه اروپا نوشت: اتحادیه اروپا عمیقا نسبت به تصمیم پارلمان برای لغو وتوی رئیس جمهوری بر قانون شفافیت نفوذ خارجی (عوامل بیگانه) عمیقا متاسف است.

وی افزود: اتحادیه اروپا بارها اعلام کرده که تصویب این قانون در پارلمان گرجستان خلاف اصول و ارزش‌های بنیادین این اتحادیه است.

بورل تاکید کرد: اتحادیه اروپا و اعضای آن همه گزینه‌ها برای واکنش به این تحولات را بررسی می‌کنند.

خبر مرتبط
پیام تسلیت بورل در پی شهادت ابراهیم رئیسی و هیات همراهش

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه با ارسال پیامی شهادت رئیس جمهور فقید ایران و یارانش را تسلیت گفت.

بر اساس قانون عوامل بیگانه، سازمان‌های مردم‌نهاد و رسانه‌هایی که بیش از ۲۰ درصد بودجه خود را از خارج از کشور دریافت می‌کنند، عامل یا عنصر بیگانه شناخته می‌شوند.

در هفته‌های گذشته معترضان، اعتراضات گسترده‌ای را علیه این طرح سازماندهی کردند که به درگیری‌هایی میان آنها و ماموران امنیتی منجر شد.

مخالفان می‌گویند که این قانون تلاش گرجستان برای پیوستن به اتحادیه اروپا را تضعیف می‌کند. اتحادیه اروپا نیز از گرجستان خواسته بود تا این قانون را که مانع تحقق خواسته این کشور برای ملحق شدن به این اتحادیه می شود، لغو کند.

سالومه زورابیشویلی رئیس جمهور گرجستان این قانون جنجالی را وتو کرد اما پارلمان گرجستان روز سه‌شنبه وتوی وی را لغو کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی