فناوری خلاقانه در خدمت امنیت مرزها

کدخبر: ۶۵۰۳۹۲
اقتصادنیوز: فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: با بکارگیری انواع فناوری‌های خلاقانه، به امر رصد و پایش مناطق مرزی کشور و ممانعت از عبور و مرور غیرمجاز در استان سیستان و بلوچستان مبادرت می‌ورزیم.
فناوری خلاقانه در خدمت امنیت مرزها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، با اشاره به ظرفیت‌های نیروی زمینی در بحث رصد استان‌ها و مناطق مرزی کشور در بهره‌گیری از تجهیزات و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیروی زمینی ارتش گفت: پهناورترین مرز ایران اسلامی با کشورهای همسایه، در استان سیستان و بلوچستان است. با توجه به این‌که نیروی زمینی ارتش، عهده‌دار حراست از مرزها و حریم ایران اسلامی در این استان به همراهی دیگر نیروهای مسلح نظیر مرزبانی است، تأمین امنیت پایدار در کشور از جمله مسئولیت‌های محوله به این نیروست. به همین سبب اتخاذ روش‌ها و شیوه‌های هوشمندانه‌ در امر مرزبانی و پایش مرزهای کشور، امری جدی و غیرقابل اغماض است.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش با به‌کارگیری انواع فناوری‌های خلاقانه نظیر استفاده از سنسورهای هوشمند و هشداردهنده، دوربین‌های با کیفیت و شبکه‌محور، پهپادها، کوادکوپترها و نیز ابزار‌آلات مرتبط با جنگ الکترونیک، به امر رصد و پایش مناطق مرزی کشور و ممانعت از عبور و مرور غیرمجاز در استان سیستان و بلوچستان مبادرت می‌ورزد.

خبر مرتبط
اولین واکنش فرمانده نیروی زمینی ارتش به حادثه اصفهان

امیر حیدری با اشاره به هدف قرار گرفتن چند شیء پرنده توسط پدافند هوایی کشور در استان اصفهان گفت که اگر اشیای پرنده مشکوکی همانند حادثه شب گذشته در آسمان کشور عرض اندام کنند از این که در آماج پدافند قدرت ما قرار گیرند بی نصیب نخواهند بود.

وی با بیان این‌که «فرایند استقرار نزاجا در مرزهای کشور، اهداف متعددی را پوشش می‌دهد»، اظهار کرد: ایجاد اشراف اطلاعاتی، ارتقای آمادگی رزمی و آزمودن عملیاتی و میدانی فناوری‌ها و تجهیزات بومی‌سازی شده و روزآمد، از جمله اهدافی هستند که نیروی زمینی ارتش در پی کسب، تحکیم و تداوم بخشیدن به آن‌ها در ذیل فرایند استقرار در مرزهای کشور است.

خبر مرتبط
اعزام یگان‌های بالگردی و پشتیبانی رزمی نیروی زمینی به مناطق سیل‌زده‌

اقتصادنیوز : امیر سرتیپ غلامعلیان گفت: بنا به درخواست وزارت محترم کشور و ابلاغ سلسله مراتب فرماندهی در ارتش، یگان‌های بالگردی، مهندسی و پشتیبانی رزمی نیروی زمینی، به مناطق سیل‌زده‌ جنوب شرق کشور اعزام شده و در حال امدادرسانی هستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به انواع فعالیت‌های این نیرو اظهار کرد: گستره‌ عمل و دامنه‌ خدمت‌رسانی نیروی زمینی صرفاً مختص و محدود به مسائل دفاعی و نظامی کشور نیست و این نیرو، در زمینه‌ محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری نیز خدمات فراوانی را، به‌ویژه در مناطق مرزی و کم‌تر برخوردار برعهده گرفته است که مواردی نظیر ارائه خدمات رفاهی، پیشبرد طرح‌های عمرانی، تأمین و احداث ادوات و اماکن بهداشتی و درمانی، جاده‌کشی، لوله‌کشی و آب‌رسانی به روستاها و واحه‌ها، از جمله این موارد هستند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی