اقدامات دفاعی کی یف محدود به قلمرو خودش نیست

کدخبر: ۶۵۰۳۹۴
اقتصادنیوز: سخنگوی صدر اعظم آلمان اعلام کرد که «اقدامات دفاعی» اوکراین تنها به خاک خودش محدود نمی‌شود.
اقدامات دفاعی کی یف محدود به قلمرو خودش نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان علیرغم نگرانی‌های پیشین خود در رابطه با تشدید تنش‌ها با مسکو، هم‌اکنون از حملات اوکراین در عمق خاک روسیه حمایت می‌کند.

به نوشته پولتیکو، شولتس روز سه‌شنبه گفته بود که «اگر اوکراین مورد حمله قرار گیرد، می‌تواند بر اساس قوانین بین‌المللی از خود دفاع کند.»

سخنگوی صدراعظم آلمان فردای آن روز توضیح داد که آلمان معتقد است «اقدامات دفاعی» کی‌یف محدود به قلمرو خودش نیست و می‌تواند به قلمرو مهاجم نیز گسترش یابد. او از ارائه جزئیات در مورد توافقات برلین با کی‌یف در مورد استفاده از تسلیحات تامین‌شده توسط آلمان خودداری کرد.

خبر مرتبط
درخواست آلمان و چک از اتحادیه اروپا

اقتصادنیوز :آلمان و جمهوری چک از اتحادیه اروپا می‌خواهند مذاکراتی را درباره نحوه حذف واردات انرژی باقی مانده این بلوک از روسیه، برگزار کند.

آلمان برای ماه‌ها از ارسال موشک‌های دوربرد تاروس به اوکراین خودداری کرده بود. شولتس با اشاره به نگرانی‌ها در رابطه با تشدید تنش‌ها با مسکو اظهار کرده بود که تحویل این تسلیحات به اوکراین تنها در صورتی قابل توجیه است که برلین بتواند اهداف را خودش تعیین کند.

ک منبع نزدیک به دولت آلمان با تایید تغییر نظر آشکار صدراعظم آلمان مدعی شد که شولتس از استفاده اوکراین از «تسلیحات غربی علیه اهداف در داخل خاک روسیه حمایت می‌کند.»

خبر مرتبط
هشدار آمریکا و آلمان درباره پیوستن کی یف به ناتو

اقتصادنیوز: روزنامه دیلی تلگراف به نقل از منابع مطلع می‌نویسد برخی از اعضای ناتو شامل آمریکا و آلمان، نسبت به ارائه یک چارچوب زمانی مشخص برای پیوستن اوکراین به ناتو هشدار می‌دهند.

تغییر نظر آشکار صدر اعظم در این مسئله توسط یک منبع نزدیک به دولت آلمان تایید شد که ادعا کرد شولتس "از اجازه استفاده از تسلیحات غربی علیه اهداف در داخل روسیه حمایت می‌کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین هشدار داده است که لفاظی‌های غرب مبنی بر اجازه دادن به اوکراین برای حمله به خاک روسیه می‌تواند منجر به تشدید تنش‌ها شود و عنوان کرده که ارتش روسیه در حال آماده‌سازی تدابیری برای چنین سناریویی است.

در همین حال، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرده است که تسلیحات غربی در حال حاضر به طور فعال برای هدف قرار دادن زیرساخت‌های غیرنظامی در داخل روسیه استفاده می‌شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی