کامرون نگران برقراری صلح در فلسطین شد

کدخبر: ۶۵۰۴۱۲
اقتصادنیوز : وزیر امور خارجه انگلیس درباره تصمیم «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی برای منتقل نکردن درآمدهای مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین، ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که چنین اقدامی مانع برقراری صلح در منطقه می‌شود.
کامرون نگران برقراری صلح در فلسطین شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «دیوید کامرون» روز پنجشنبه با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: من نگران طرح پیشنهادی وزیر دارایی (رژیم) اسرائیل برای اعمال محدودیت های بیشتر بر امور مالی تشکیلات خودگردان فلسطین و گسترش شهرک سازی در کرانه باختری هستم.

وی با بیان اینکه «چنین اقداماتی به فرصت‌ها برای صلح، امنیت و ثبات در منطقه آسیب می‌زند» افزود: ما به یک تشکیلات فلسطینی برای صلح پایدار نیاز داریم.

اسموتریچ در واکنش به تصمیم سه کشور اروپایی نروژ، اسپانیا و ایرلند برای شناسایی کشور مستقل فلسطین، مخالفت خود را با انتقال درآمدهای مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرده و خواستار وضع تحریم‌هایی علیه این نهاد سیاسی شده است.

خبر مرتبط
گام تاریخی اسلوونی/ طرح به رسمیت شناختن فلسطین در راه پارلمان

اقتصادنیوز: دولت اسلوونی طرح به رسمیت شناختن کشور فلسطین را تأیید کرده و آن را برای تصویب نهایی به پارلمان این کشور ارجاع داده است.

وی لغو دائمی مجوزهای تمامی مسوولان ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین و اعمال تحریم های مالی بیشتر بر شخصیت‌های عالی رتبه آن و خانواده‌هایشان را نیز خواستار شده است. وی ادعا کرد: «قصد ندارم از الان تا اطلاع ثانوی وجوهی را به تشکیلات خودگردان مننقل کنم.»

وجوهی که اسموتریچ خواهان بلوکه شدن آن‌ها است، درآمدهای حاصل از دریافت مالیات و عوارض گمرکی روی کالاهای وارداتی فلسطین است که وزارت دارایی رژیم صهیونیستی آن‌ها را جمع آوری کرده و پس از کسر بخشی از آن بابت بدهی‌ها، ماهانه به تشکیلات خودگردان فلسطین پرداخت می‌کند.

خبر مرتبط
طرح به رسمیت شناختن فلسطین در این کشور تأیید شد

اقتصادنیوز: دولت اسلوونی طرح به رسمیت شناختن کشور فلسطین را تأیید کرده و آن را برای تصویب نهایی به پارلمان این کشور ارجاع داده است.

بر اساس گزارش‌ها، در سال ۲۰۲۱ میانگین ماهانه این وجوه پس از مبالغی که توسط تل آویو کسر شد، ۷۰۰ میلیون شکِل (۲۲۰.۸ میلیون دلار) بود که نزدیک به ۶۳ درصد از بودجه ماهانه دولت رام‌الله را که با بحران مالی شدیدی مواجه است، تشکیل می‌دهد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی