چه کسی کاندیدای پاستورنشینان در انتخابات چهاردهم می شود؟

کدخبر: ۶۵۰۶۰۶
به نظر می‌رسد در سه‌روز باقی‌مانده از مهلت ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم، جریان طرفدار نظریه تداوم راه «شهیدجمهور» که تا همین دیروز قصد داشت فتاح را به‌عنوان گزینه اصلی‌اش معرفی کند، باید نامزد تازه‌ای برای برآورده کردن آرمان خود و ادامه حضورش در دولت جدید پیدا کند.
چه کسی کاندیدای پاستورنشینان در انتخابات چهاردهم می شود؟

به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: درواقع این جریان که برای رسیدن به این نقطه اشتراک راه زیادی طی کرده بود، حالا دچار سردرگمی شده است.

به این ترتیب دوضلع اصلی این جریان در دولت سیزدهم که در یک‌سوی آن مهدی مجاهد، معاون هماهنگی، پیگیری‌های ویژه و خدمات مدیریت دفتر رئیس‌جمهور قرار داشت و در سوی دیگر آن مقداد نیلی، بر سر نامزدی فتاح به اجماع رسیده بودند، حال با منتفی شدن کاندیداتوری فتاح، شنیده‌ها حاکی از اختلاف‌نظر در مورد سه‌گزینه محمد مخبر، محمدمهدی اسماعیلی و مهرداد بذرپاش است.البته از میان این اسامی، شاید مخبر قوی‌ترین نامزدی باشد که این دو جریان بتوانند بر سر آن اجماع کنند.

اما گزینه دیگر، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد است که در حوزه عمومی چهره چندان شناخته‌شده‌ای نیست و از این‌رو در فرصت کم باقی‌مانده تا 8تیرماه بعید به نظر می‌رسد که جریان حامی ادامه راه «شهیدجمهور» بتواند او را به عنوان گزینه مطلوب این تفکر در حوزه عمومی جا بیندازد.

مهرداد بذرپاش که در دولت سیزدهم سمت وزیر راه و شهرسازی را برعهده دارد، یکی دیگر از گزینه‌های این جریان است که او هم از همان نقطه‌ضعف اسماعیلی رنج می‌برد.

براین اساس تیم سیاسی پاستور اکنون دچار تشتت در انتخاب نامزد اصلح خود شده است. بر این اساس تنها موضوع مورد اشتراک باقی‌مانده میان دوضلع جریان حاضر در دولت که بر سر نامزدی فتاح به نتیجه رسیده بودند، ‌‌‌حالا تنها یک نقطه اشتراک دارند که آن هم عدم‌حمایت از سعید جلیلی است. جریان مذکور تنها تا روز دوشنبه هفته جاری برای تشویق نامزد مورد نظر خود به ثبت‌نام در انتخابات مهلت دارد که همین، کار را برای آنها سخت کرده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی