روسیه پهپادهای اوکراین را سرنگون کرد

کدخبر: ۶۵۰۶۱۹
اقتصادنیوز:مقامات محلی در بلگورود اعلام کردند که پدافند هوایی ارتش روسیه دیشب دست‌کم ۷ پهپاد ارتش اوکراین را در آسمان این منطقه رهگیری و منهدم کرده است.
روسیه پهپادهای اوکراین را سرنگون کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در ادامه حملات پهپادی ارتش اوکراین در خاک روسیه، «ویاچسلاو گلادکوف» فرماندار منطقه بلگورود اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش روسیه ۷ پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را در نزدیکی این منطقه سرنگون کرد، اما این حمله هیچ تلفات و خسارتی نداشت.

وزارت دفاع روسیه دیروز جمعه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی نیروهای مسلح این کشور دیشب ۱۲ پهپاد اوکراینی را در ۴ منطقه روسیه رهگیری و منهدم کردند.

وزارت دفاع روسیه دوشنبه گذشته هم نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تلاش کی یف برای انجام حمله تروریستی به اهدافی در روسیه با استفاده از موشک «بلگا» خنثی شد. بنابر اعلام این بیانیه پدافند هوایی روسیه۲ موشک «بلگا» را بر فراز منطقه بلگورود منهدم کرد.

خبر مرتبط
هشدار ترکیه درباره دخالت ناتو در جنگ اوکراین/ منجر به بحران می‌شود

فیدان در نشست غیررسمی وزرای خارجه ناتو در روز جمعه به خبرنگاران گفت: «شرکت ائتلاف در درگیری منجر به بحران‌های بیشتر و گسترش درگیری در منطقه خواهد شد.»

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این ارتباط آمده است: سامانه های پدافند هوایی روسیه ۲ موشک پرتاب شده از سامانه موشک انداز چندگانه اولخا را بر فراز منطقه بلگورود رهگیری و منهدم کردند. وزارت دفاع روسیه در ادامه این بیانیه خبر داد که این حادثه ساعت ۱۹:۰۰ به وقت مسکو روی داده است.

خبر مرتبط
سوئد و نروژ با اوکراین توافق امنیتی ۱۰ ساله امضا کردند

اقتصادنیوز: نروژ و سوئد در راستای تقویت قوای دفاعی اوکراین، با این کشور توافق‌های امنیتی دوجانبه امضا کردند.

ارتش اوکراین طی ماه های گذشته پس از چند حمله ناموفق به کریمه و پل کرچ که ۳ قربانی برجای گذاشت، حملات پهپادی گسترده اما بی حاصلی را علیه روسیه تدارک دیده است.

بر این اساس، وزارت دفاع روسیه هفته پیش هم از خنثی سازی حمله تروریستی به «بلگورود» و «کورسک» با منهدم کردن ۳ پهپاد متجاوز اوکراینی خبر داده بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی