توصیه مهم وزارت ارتباطات به داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

کدخبر: ۶۵۰۶۳۳
اقتصادنیوز: همزمان با تلاش و انجام اقدامات حمایتی گوناگون دولت سیزدهم از پلتفرم‌های داخلی، معاون وزیر ارتباطات به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری توصیه کرده است که فعالیت اصلی آنها در بستر داخلی، تعیین‌کننده و محکی بر حمایت از تولید داخل خواهد بود.
توصیه مهم وزارت ارتباطات به داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سالهاست که دولت مردان درباره بومی‌سازی، حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی و خروج از سلطه پلتفرم‌های خارجی صحبت کرده‌اند اما گام مهم و اساسی در دولت سیزدهم با حمایت همه جانبه دولت از سکوهای داخلی برداشته شد.

در واقع یکی از شعارهای این دولت خروج از سلطه پلتفرم‌های خارجی بود زیرا بر این باور بود که امروزه فناوری سبک حکمرانی در دنیا و نحوه تعامل دولت با مردم و مردم با مردم را تغییر داده است؛ امروز عصر پلتفرم‌ و نفوذ آنهاست که عمق راهبردی کشورها را مشخص می‌کند و ما از ظرفیت‌های این فضا برای حکمرانی غفلت کردیم. به همین دلیل باید بتوان کاری را که در رابطه با تاکسی‌های اینترنتی انجام شد، برای حوزه‌های دیگر هم انجام داد تا تحت تأثیر پلتفرم های خارجی نباشیم.

بنابراین همزمان با تلاش برای توسعه سکوهای داخلی مسئولان هم به این وعده جامه عمل پوشاندند به گونه‌ای که با آغاز به کار یک شبکه اجتماعی داخلی به نام ویراستی که طراحی آن شبیه به نمونه خارجی آن (توییتر) است؛ به آن پیوستند و بی واسطه پاسخگوی سوالات مردم بودند.

خبر مرتبط
تنور انتخابات داغ شد/ مسابقه اصولگرایان برای رسیدن به پاستور/ لیست انتخابات ریاست جمهوری 17 نفره شد

اقتصادنیوز: ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری 1403، عصر امروز به پایان رسید و ستاد انتخابات وزارت کشور شاهد حضور چهره هایی چون علیرضا زاکانی و مسعود پزشکیان بود.

در این راستا، با توجه به اهمیت این موضوع و لزوم تداوم آن انتظار می‌رود بومی‌سازی و حمایت از پلتفرم‌ها همچنان در دستور کار قرار بگیرد. در همین رابطه به تازگی امیر محمد زاده لاجوردی- معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی ضمن اشاره به این موضوع اظهار کرد: رئیسی مظلوم برای توسعه داخلی‌ها هزینه‌ها داد. نتیجه آن شد، عبور ایتا از تلگرام و واتس‌اپ با ۳۰.۵ میلیون کاربر ماهانه و ۱۹ میلیون کاربر روزانه و رشد ۲۰ برابری ترافیکش.

خبر مرتبط
چه کسی کاندیدای پاستورنشینان در انتخابات چهاردهم می شود؟

به نظر می‌رسد در سه‌روز باقی‌مانده از مهلت ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم، جریان طرفدار نظریه تداوم راه «شهیدجمهور» که تا همین دیروز قصد داشت فتاح را به‌عنوان گزینه اصلی‌اش معرفی کند، باید نامزد تازه‌ای برای برآورده کردن آرمان خود و ادامه حضورش در دولت جدید پیدا کند.

وی در ادامه خطاب به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: کاندیدای محترم؛ فعالیت اصلی شما در بستر داخلی تعیین‌کننده خواهد بود و محکی است بر حمایت از تولید داخل.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی