اتحادیه اروپا خبر داد/ بخش دوم کمک‌های مالی به آنروا آماده شد

کدخبر: ۶۵۰۶۴۲
اقتصادنیوز :کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد آماده پرداخت بخش دوم از کمک‌های مالی خود به تشکیلات خودگردان فلسطین و آژانس آنروا است.
اتحادیه اروپا خبر داد/ بخش دوم کمک‌های مالی به آنروا آماده شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، کمیسیون اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما آماده‌ایم تا بخش دوم کمک‌های مالی خود را به ارزش ۲۵ میلیون یورو به تشکیلات خودگردان فلسطین و ۱۶ میلیون یورو به آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی (آنروا) برای خدمات اساسی مثل بهداشت و آموزش برای آوارگان فلسطینی پرداخت کنیم.

در بیانیه کمیسیون اتحادیه اروپا آمده است: این بخش از کمک‌های ما به تشکیلات خودگردان فلسطین کمک خواهد کرد تا به بخشی از تعهدات خود در قبال کارمندان خدمات مدنی در کرانه باختری و کمک به خانواده‌های فقیر از طریق برنامه حواله‌های نقدی در کرانه باختری و نوار غزه و پرداخت حواله‌های پزشکی به بیمارستان‌های قدس شرقی و حمایت از بخش‌های اداری و فنی نهادهای این تشکیلات در سایه چالش‌های بزرگی که اقتصاد فلسطین با آن مواجه است، عمل کند.

خبر مرتبط
توسعه روابط چین و عربستان/ تقدیر از موضع چین در قبال فلسطین

اقتصادنیوز: فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی با وانگ یی همتای چینی خود در پکن دیدار و درباره تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

در این بیانیه آمده است: این بخش از کمک‌ها بخشی از بسته کمکی ۱۱۸.۴ میلیون یورویی است که بخش اول آن ماه مارس پرداخت شد.

در این بیانیه درباره حمایت از آنروا آمده است: این بخش جدید از کمک‌ها که شامل ۱۶ میلیون یورو است، کمک‌های اتحادیه اروپا از آژانس را به ۶۶ میلیون یورو از اصل ۸۲ میلیون یورو برای سال ۲۰۲۴ افزایش می‌دهد.

خبر مرتبط
کامرون نگران برقراری صلح در فلسطین شد

اقتصادنیوز : وزیر امور خارجه انگلیس درباره تصمیم «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی برای منتقل نکردن درآمدهای مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین، ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که چنین اقدامی مانع برقراری صلح در منطقه می‌شود.

از سوی دیگر دفتر اطلاع رسانی اتحادیه اروپا روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد از جلسات کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) درباره طبقه‌بندی آنروا به عنوان یک سازمان تروریستی و گرفتن تمامی مصونیت‌ها و امتیازهای کارمندان آن احساس نگرانی می‌کند.

همچنین نگران این است که مقامات اسرائیلی به آنروا دستور داده‌اند تا مقرهایش را در قدس شرقی ظرف یک ماه آینده تخلیه کند.

اتحادیه اروپا هرگونه تلاشی برای طبقه بندی آنروا به عنوان یک سازمان تروریستی را محکوم کرد و نقش سرنوشت ساز آن برای اقدامات بشردوستانه در غزه را یادآور شد.

اتحادیه اروپا اعلام کرد آنروا خدمات حیاتی را به میلیون‌ها نفر در غزه و کرانه باختری و سرتاسر منطقه از جمله لبنان و اردن ارائه می‌کند. اتحادیه اروپا همواره حامی قدرتمند این آژانس و بزرگترین حامی مالی آن خواهد بود. ما از مقامات اسرائیلی می‌خواهیم به آنروا اجازه انجام فعالیت سرنوشت ساز خود را بدهد.

کنست رژیم صهیونیستی چهارشنبه در جلسه مقدماتی پیش‌نویس قانونی را برای طبقه‌بندی آنروا به عنوان یک سازمان تروریستی تصویب کرد.

جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پنجشنبه در صفحه شخصی در شبکه اجتماعی ایکس بعد از دیدارش با فیلیپ لازارینی، کمیسر کل آنروا نوشت: «با لازارینی دیدار کردم. او دیگر کلماتی برای توصیف وضعیت غزه ندارد. مرگ همچنان ادامه دارد. نه تنها مردم جان خود را از دست می‌دهند، بلکه امید و بافت اجتماعی نیز در حال نابودی است.»

وی با رد تصمیم رژیم صهیونیستی برای طبقه بندی آنروا به عنوان سازمان تروریستی، اعلام کرد: « آنروا تنها سازمانی است که وجود آن برای نجات جان فلسطینیان ضرورت دارد. من مجددا بر حمایت اتحادیه اروپا از آنروا تاکید و از کار و تیم آن تمجید کردم.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی