یمن بندر ایلات را فلج کرد

کدخبر: ۶۵۰۶۵۳
اقتصادنیوز :روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» از صفر شدن فعالیت بندر ایلات (ام الرشراش) در جنوب فلسطین اشغالی به دنبال عملیات مداوم نظامی و تنبیهی ارتش یمن در دریای سرخ خبر داد.
یمن بندر ایلات را فلج کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه جروزالم پست در گزارشی به نقل از بخش پژوهشی کنگره آمریکا افزود که ارتش یمن از زمان آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر۲۰۲۳(۱۵ مهرماه۱۴۰۲) دستکم ۵۳ نوبت به اهداف صهیونیستی در سرزمین های اشغالی حمله کرده است.

این روزنامه اضافه کرد: جنبش انصارالله یمن نه تنها به طور مستقیم به اسرائیل (سرزمین های اشغالی) حمله می کند بلکه کشتی هایی را که تلاش می کنند از طریق دریای سرخ و تنگه باب المندب به بندر ایلات وارد شوند، هدف قرار می دهد و این موضوع، فعالیت های اقتصادی بندر ایلات را به صفر رسانده و متوقف کرده است.

«گدعون گولبر» مدیراجرایی بندر ایلات گفت: یمن تلاش می کند بندر ایلات و اقتصاد آن را خفه کند؛ بطوری که تجهیزات و کارکنان این بندر اکنون بدون استفاده مانده اند.

خبر مرتبط
دومین حمله پیاپی مقاومت عراق به بندر ایلات

مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد که یک هدف مهم را در بندر ایلات مورد حمله قرار داده است.

وی اضافه کرد: کشتی هایی که میان اسرائیل (سرزمین های اشغالی) و کشورهای آسیایی در رفت و آمد بودند، اکنون باید برای فرار از حملات یمنی ها، آفریقا را دور بزنند و این موضوع هزینه و زمان رسیدن محموله ها و امکان هدف قرار گرفتن در دیگر مناطق مانند سواحل آفریقای جنوبی یا تنگه جبل الطارق را افزایش می دهد.

خبر مرتبط
حمله سنگین پهپادی به موضع اساسی اشغالگران در ایلات

اقتصادنیوز: به گفته مقاومت اسلامی عراق، مجاهدان این گروه عصر امروز یک موضع اساسی اشغالگران در ایلات واقع در جنوب فلسطین اشغالی را با سه پهپاد هدف قرار داده‌اند.

گولبر گفت: آمریکا باید تا اوضاع وخیم ترنشده است به شکل جدی تری با یمنی ها مقابله کند زیرا اگر - در زمانی که به آمریکا به دید یک کشور ضعیف نگاه می کنند، به آن ها اجازه انجام عملیات بیشتر داده شود- مشکل بزرگتر خواهد شد.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست ادامه داد: بندر «اشدود» (در غرب سرزمین های اشغالی) نیز منتظر چنین سرنوشتی است زیرا این بندر و بندر «حیفا» در برد موشک های حزب الله لبنان قرار دارند.

«ریچارد هاسی» کارشناس امنیت دریایی و مدیر شرکت «وفترین» گفت: تشدید درگیری به حملات بیشتر و تعطیلی تجارت و تغییر مسیر کالاها منجر خواهد شد.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته و در حمایت از مردم غزه، کشتی های رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، به حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی های شرکت هایی که با تل آویو مراوده دارند و نیز کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم اسرائیل را در دریای سرخ، دریای مدیترانه و یا هرجایی که دست نیروهای مسلح یمن به آن ها برسد، ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی تاکنون در چند نوبت به مواضع نیروهای یمنی حمله کرده اند، اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته تا حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی