مقام سابق تل آویو: حماس قدرت نظامی خود را بازیابی کرده است

کدخبر: ۶۵۰۶۵۶
اقتصادنیوز: وزیر سابق دادگستری رژیم اسرائیل گفت: نظامیان صهیونیست اسیر شده همچنان در غزه هستند و این ادعا که فشار نظامی بر حماس می تواند آنها را بازگرداند، صحیح نیست.
مقام سابق تل آویو: حماس قدرت نظامی خود را بازیابی کرده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «حاییم رامون» وزیر سابق دادگستری رژیم اسرائیل در مقاله ای که در روزنامه صهیونیستی معاریو منتشر شد، افزود: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) همچنان در غزه پایدار است و عملاً توانسته است قدرت نظامی خود را در هر منطقه ای که نیروهای ارتش اسرائیل از آن عقب نشینی کرده اند، بازیابی کند.

وی افزود: به رغم آنکه ارتش پیشتر ادعا کرد که قدرت نظامی جنبش حماس را در جبالیا از بین برده است، اما بعداً بخاطر اینکه رزمندگان این جنبش هنوز در آنجا بودند، متعجب شد و چنانچه بار دیگر به آنجا برویم این موضوع تکرار خواهد شد.

وزیر سابق دادگستری رژیم صهیونیستی تاکید کرد که حماس همچنان بصورت تقریباً کامل بر نوار غزه از جمله امور شهری و توزیع کمک های بشردوستانه سیطره دارد.

خبر مرتبط
سازمان جهانی بهداشت قطعنامه غزه را تصویب کرد

اقتصادنیوز: سازمان جهانی بهداشت پیشنویس قطعنامه خود درباره بحران بهداشتی در غزه را پس از آنکه تل‌آویو توانست اصلاحیه خود را درباره تضمین بررسی مساله اسرای بازداشت شده در غزه به آن تحمیل کند، به تصویب رساند.

رامون در این مقاله با تاکید براینکه رژیم صهیونیستی نتوانست اهداف خود در جنگ علیه ساکنان غزه را محقق کند، کابینه جنگ و ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی را متهم کرد که در دستیابی به اهداف جنگ ناکام مانده اند.

وزیر سابق دادگستری رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه این رژیم اکنون در آستانه شکست استراتژیک است ، اظهار داشت که کابینه جنگ رژیم اسرائیل در حال تحریف افکار عمومی صهیونیست ها از حقایق جنگ غزه است.

خبر مرتبط
واکنش اوباما به پیشنهاد بایدن برای برقراری آتش‌بس در غزه

اقتصادنیوز: باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا بامداد شنبه از پیشنهاد اعلام شده از سوی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه استقبال کرد و آن را طرحی واقع بینانه اعلام کرد.

وی ادامه داد: پس از ۲۳۸ روز از جنگ اسرائیل در غزه، حماس همچنان قادر به شلیک موشک و تهدید کردن شهرک های صهیونیست نشین است.

رامون در پایان این مقاله افزود: کابینه جنگ و ستاد کل ارتش اسرائیل پس از ارتکاب هر اشتباه احتمالی در این جنگ، بر انجام کارهای مشابه پافشاری می کنند.

وی افزود: امتناع اعضای کابینه جنگ و رئیس ستاد ارتش اسرائیل از اعتراف به شکست بزرگ در ۷ اکتبر ( ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - آغاز عملیات طوفان الاقصی) به دلیل اشتباه بزرگ استراتژیک، آنها را بر آن داشت که همچنان در بین صهیونیست ها تبلیغ کنند که ما یک قدم با پیروزی کامل فاصله داریم در حالی که ما یک قدم با شکست استراتژیک فاصله داریم.

به گزارش ایرنا، با گذشت هشت ماه از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هشت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • رصد «اقتصادنیوز» از بازار خودروهای داخلی

   اقتصادنیوز: بازار خودروهای داخلی و مونتاژی امروز شاهد افت قیمت ۵ تا ۳۰ میلیونی بود؛ برخی خودروها بدون تغییر قیمت ماندند.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی