ترکیه خواستار توجه جهان به بحران سوریه شد

کدخبر: ۶۵۰۶۹۴
اقتصادنیوز: نماینده ترکیه در سازمان ملل معتقد است در سایه بحران‌های دیگر، جهان نباید از سوریه منحرف شود.
ترکیه خواستار توجه جهان به بحران سوریه شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد یلدیز، نماینده ترکیه در سازمان ملل به شورای امنیت گفت: افزایش سایر بحران‌های بزرگ نباید توجه ما را به سوریه کاهش دهد، زیرا جنبه‌های اقتصادی، امنیتی و انسانی بحران سوریه همچنان رو به وخامت است. وضعیت موجود پایدار نیست.

یلدیز گفت: «تمرکز مجدد بر سوریه مورد نیاز است. این پیش از هر چیز مستلزم تغییر نگرش در سوریه برای آغاز آشتی ملی واقعی است.»

بر اساس آمار سازمان ملل از آغاز جنگ در سوریه تاکنون صد‌ها هزار نفر کشته و بیش از ۱۰ میلیون نفر دیگر آواره شده اند.

بانک جهانی می‌گوید بیش از یک چهارم مردم سوریه در فقر شدید زندگی می‌کنند؛ پس از ۱۳ سال جنگ داخلی ویرانگر که به اقتصاد آسیب زده و میلیون‌ها نفر را فقیر کرده است.

خبر مرتبط
سرپرست وزارت خارجه به لبنان و سوریه می رود

اقتصادنیوز :سرپرست وزارت امور خارجه از سفر منطقه‌ای خود به کشورهای سوریه و لبنان در چارچوب رایزنی برای «هم‌افزایی جدی برای مواجهه جدی و موثر برای مبارزه با جنایت صهیونیست‌ها» خبر داد.

پیش از این کشور‌های حاضر در کمیته تماس عربی با سوریه پس از برگزاری نشستی در قاهره در بیانیه‌ای تاکید کردند که تنها راه حل بحران دمشق سیاسی است.

خبر مرتبط
ایران راه حل بحران سوریه در سازمان ملل را مطرح کرد

اقتصادنیوز:نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: بحران در جمهوری عربی سوریه نمی‌تواند بدون رعایت کامل حاکمیت، وحدت و تمامیت ارضی کشور حل شود.

در بیانیه پایانی نشست کمیته تماس عربی با سوریه آمده بود: تنها راه حل بحران سوریه سیاسی است و مشتاقانه منتظریم که از طریق قانون اساسی این اقدام از سر گرفته شود. کشور‌های عضو این کمیته از اینکه سازمان ملل متحد و سوریه اعلام کردند که درباره کمک‌های انسان دوستانه به توافق رسیده‌اند، استقبال می‌کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی