نخست‌وزیر مجارستان:

اروپا مانند قطاری با «یک راننده دیوانه» به سمت جنگ می شتابد

کدخبر: ۶۵۰۸۰۷
اقتصادنیوز: نخست وزیر مجارستان امروز شنبه در سخنانی گفت که اروپا مانند قطاری با «یک راننده دیوانه» به سمت جنگ می شتابد.
اروپا مانند قطاری با «یک راننده دیوانه» به سمت جنگ می شتابد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ویکتور اوربان»، نخست وزیر مجارستان امروز شنبه در سخنانی گفت که اروپا مانند قطاری با «یک راننده دیوانه» به سمت جنگ می شتابد.

خبرگزاری ریانوستی گزارش داد، نخست وزیر مجارستان در این ارتباط گفت: ما باید از شتاب اروپا به سمت جنگ و نابودی خود جلوگیری کنیم. اروپا اکنون در حال آماده شدن برای جنگ است، هر روز مرحله جدیدی را در مسیر جهنم پشت سر می گذارد. اروپا دیوانه بار به سمت جنگ می شتابد، ما باید جلوی آن را بگیریم.

به گزارش آژانس فرانس پرس، وی اضافه کرد: جنگ خرابی های زیادی دارد؛ باید از ورود اروپا به جنگ و خرابی های متعاقب آن جلوگیری کنیم. اوکراین نمی تواند مقابل روسیه پیروز شود؛ کی یف باید این را بفهمد. ما نمی توانیم جان حتی یک سربازمان را در این مسیر به خطر بیندازیم.

خبر مرتبط
اتحادیه اروپا خبر داد/ بخش دوم کمک‌های مالی به آنروا آماده شد

اقتصادنیوز :کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد آماده پرداخت بخش دوم از کمک‌های مالی خود به تشکیلات خودگردان فلسطین و آژانس آنروا است.

این در حالیست که وی پیشتر هم گفته بود که اتحادیه اروپا به رهبری جدیدی نیاز دارد، زیرا مقامات ارشد فعلی اتحادیه کاملاً ناموفق هستند.

نخست‌وزیر مجارستان گفته بود: اکنون ما رهبری در اتحادیه اروپا داریم که در برخی از پروژه‌های بزرگ که از سوی خودشان انتخاب شده‌اند، مانند مهاجرت، جنگ در اوکراین و سیاست تحریم‌ها شکست خورده اند.

«ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان اعلام کرده بود که به همراه حامیانش آماده است تا برای دفاع از حاکمیت این کشور در اتحادیه اروپا به سوی بروکسل راهپیمایی کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی