نتانیاهو تهدید شد / اگر طرح پیشنهادی آتش‌بس بایدن را بپذیری ...

کدخبر: ۶۵۰۸۲۸
اقتصادنیوز: اعضای تندرو کابینه حاکم بر رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم را تهدید کردند که در صورت پذیرش طرح پیشنهادی آتش‌بس جو بایدن، کابینه را منحل‌ خواهند کرد.
نتانیاهو تهدید شد / اگر طرح پیشنهادی آتش‌بس بایدن را بپذیری ...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در شرایطی که حماس از طرح آتش بس سه مرحله‌ای جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا استقبال کرده و آن را «مثبت» ارزیابی کرد، وزیران تندرو اشغالگران بار دیگر به پذیرش توافق آتش بس از سوی کابینه نتانیاهو هشدار دادند.

پایگاه خبری المیادین به نقل از رسانه‌های عبری زبان گزارش داد که ایتمار بن گویر وزیر امنیت داخلی و اسموتریچ وزیر دارایی رژیم صهیونیستی تهدید کردند در صورت موافقت با طرح بایدن برای مبادله اسرا، دولت را منحل خواهند کرد.

در همین راستا، بن گویر در سخنانی تندآمیز گفت: این طرح به معنی پیروزی فلسطینیان بوده و خطری امنیتی برای «اسرائیل» است.

خبر مرتبط
فوری/ بیانیه مشترک مهم قطر، مصر و آمریکا درباره توافق آتش بس+ جزئیات

اقتصادنیوز: دوحه، قاهره و واشنگتن از اسرائیل و حماس خواستند تا اقدامات لازم را برای اتخاذ توافقنامه آزادی اسرا و آتش‌بس که توسط اسرائیل ترسیم شده و توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در روز جمعه ارائه شد، انجام دهند.

وی همچنین تاکید کرد: پذیرش این طرح، «پیروزی مطلق» نه، بلکه «شکست مطلق» است و ما هرگز اجازه توقف جنگ بدون نابودی کامل حماس را نمی‌دهیم.

بن گویر اعلام کرد که در صورت موافقت نتانیاهو با طرح ارائه شده، دولت را سرنگون خواهیم کرد.

گفتنی است که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از جزئیات یک طرح توافق سه‌مرحله‌ای برای جنگ غزه رونمایی کرد که به زعم وی، تل آویو آن را ارائه کرده و می‌تواند منجر به آزادی اسیران و همچنین پایان حدود هشت ماه جنگ شود؛ طرحی که البته صهیونیست‌ها رضایت چندانی در مورد نحوه بیان آن ندارند، در حالی که حماس آن را «مثبت» برشمرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی