زمین خواری 4 میلیارد تومانی در این استان کشف شد

کدخبر: ۶۵۱۲۰۱
اقتصادنیوز: جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف یک فقره زمین خواری و تصرف اراضی ملی به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در شهرستان زاهدان خبر داد.
زمین خواری 4 میلیارد تومانی در این استان کشف شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ  علیرضا دلیری   بیان داشت: در اجرای طرح مبارزه با جرایم اقتصادی پدیده شوم زمین خواری شکایتی مبنی بر تصرف اراضی دولتی به مالکیت اداره کل منابع طبیعی به اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی واصل و موضوع بصورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

 وی افزود: با بررسی‌های دقیق صورت گرفته مشخص شد فردی به هویت معلوم در یکی از مناطق روستایی حاشیه‌ای زاهدان با دیوارکشی و ساخت و ساز ۴۰۰۰ متر مربع از اراضی متعلق به اداره کل منابع طبیعی را بصورت غیرقانونی تصرف کرده است.

 این مقام انتظامی استان اظهار داشت: در اجرای دستور مقام قضایی، متهم به پلیس امنیت اقتصادی احضار و تحقیقات لازم انجام و ضمن تفهیم اتهام با تشکیل پرونده جهت ادامه رسیدگی و سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان معرفی شد.

خبر مرتبط
کار برای زمین‌خواران سخت شد/ زمین خواری در ۵ استان به صفر رسید

اقتصادنیوز: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با همکاری و مشارکت مردم زمین خواری در استان های چهارمحال و بختیاری، البرز، گیلان، قم و زنجان به صفر رسیده است.

 جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان ارزش اراضی ملی کشف شده در این عملیات را برابر اعلام نظر کارشناسان مربوطه ۴۰ میلیارد ریال عنوان کرده و بیان داشت:حفظ و حراست از بیت المال و اراضی ملی یکی از اولویت‌های ماموریت پلیس است که این موضوع با جدیت و اقتدار پیگیری و دنبال خواهد شد.

خبر مرتبط
ماهواره‌ای که ۲ هزار زمین خواری را در کشور کشف کرد + فیلم

اقتصادنیوز: با استفاده از داده‌های ماهواره خیام بیش از ۲ هزار مورد زمین خواری کشف شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی