تعداد اسرای زنده و کشته شده رژیم صهیونیستی

کدخبر: ۶۵۱۲۸۷
اقتصادنیوز: اسرائیل بر این باور است که بیش از یک سوم از اسرای باقی‌مانده در غزه کشته شده‌اند.
تعداد اسرای زنده و کشته شده رژیم صهیونیستی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، از حدود 250 نفری که توسط حماس در جریان حملات 7 اکتبر که جرقه جنگ را به دنبال داشت به نوار غزه برده شدند، تعداد زیادی در آتش بس نوامبر آزاد شدند، در حالی که تعدادی دیگر - مرده یا زنده - توسط سربازان اسرائیلی پیدا شدند.

خبر مرتبط
حماس: اسرائیل در حال تعلل و طفره رفتن از رسیدن به توافق است

اقتصادنیوز: عضو دفتر سیاسی حماس تصریح کرد که اسرائیل تمایلی برای رسیدن به توافقی جدی ندارد و در حال تعلل و طفره رفتن از رسیدن به توافق است.

به گزارش رویترز، آمار دولتی می‌گوید 120 نفر در اسارت هستند که 43 نفر از آنها به طور غیابی توسط مقامات اسرائیلی بر اساس منابع مختلف اطلاعاتی از جمله اطلاعات رسیده به دست نیروهای امنیتی، دوربین‌های مدار بسته یا فیلم‌های گرفته شده توسط شاهدان و تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی مرده اعلام شده‌اند. 

برخی از مقامات مدعی‌اند که تعداد کشته شدگان ممکن است بیشتر باشد. 

حماس که در آغاز جنگ تهدید به اعدام اسرا در تلافی حملات هوایی اسرائیل کرد، از آن زمان گفته است که چنین حملاتی باعث مرگ اسرا شده است. اسرائیل این موضوع را در همه موارد رد نکرده است، اما گفته است که برخی از اجساد پیدا شده نشانه‌هایی از اعدام را دارند.

روز دوشنبه چهار اسیر دیگر به لیست کشته شدگان اسرائیل اضافه شد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه پیشنهاد اسرائیل برای پایان دادن به جنگ، که بر اساس آن برخی از اسرا طی یک آتش‌بس اولیه آزاد می‌شوند را اعلام کرد.

اما تلاش‌ها برای دستیابی به این توافق با اصرار اسراییل بر از سرگیری کمپین نابودی حماس در حالی که گروه فلسطینی خواستار پایان تضمینی جنگ و خروج همه نیروهای متجاوز است، به بن‌بست خورده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی