بیانیه مشترک ۳ کشور اروپایی علیه ایران در شورای حکام آژانس

کدخبر: ۶۵۱۳۳۶
اقتصادنیوز: سه کشور اروپایی در ادامه ادعاهای بی‌پایه و اساس علیه ایران مدعی شدند: تشدید فعالیت‌های هسته‌ای ایران به امنیت بین‌المللی آسیب می‌زند. ما متعهد به راه‌حل دیپلماتیک هستیم.
بیانیه مشترک ۳ کشور اروپایی علیه ایران در شورای حکام آژانس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در بیانیه مشترک فرانسه، انگلیس و آلمان با هدف غیر صلح‌آمیز جلوه دادن برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران آمده است: ما آماده‌ایم از تمام اهرم‌های دیپلماتیک موجود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای استفاده کنیم.

سه کشور اروپایی در ادامه ادعاهای بی‌پایه و اساس علیه ایران مدعی شدند: تشدید فعالیت‌های هسته‌ای ایران به امنیت بین‌المللی آسیب می‌زند. ما متعهد به راه‌حل دیپلماتیک هستیم.

خبر مرتبط
اتحادیه اروپا مدعی شد: مایه تاسف است که ایران تصمیمات لازم برای بازگشت به تعهدات برجامی‌ را اتخاذ نکرده

اقتصادنیوز: هیات اتحادیه اروپا در سازمان‌های بین‌المللی در وین مدعی شد: مایه تاسف ما است که ایران تصمیمات لازم برای بازگشت به تعهدات برجامی‌ را اتخاذ نکرده است.

فرانسه، انگلیس و آلمان در ادامه با تکرار ادعاهای نخ‌نمای خود مدعی شدند: ایران راه حل دیپلماتیک را رد کرد و تصمیم گرفت برنامه هسته‌ای خود را به سطوح نگران کننده‌ای گسترش دهد. ایران به غنی‌سازی اورانیوم فراتر از تعهداتش در برنامه اقدام مشترک ادامه داده است.

این اتهام‌پراکنی درباره برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان درحالی مطرح شده است که نمایندگی ایران در سازمان‌های بین‌المللی اعلام کرده «تصمیم ایران برای توقف اجرای تعهدات خود تحت برجام کاملاً مطابق با حقوق ذاتی کشور طبق بندهای ۲۶ و ۳۶ توافق بوده و پاسخی به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، همراه با ناتوانی سه کشور اروپایی در پایبندی به تعهدات خود بود. این واقعیت آشکار به هیچ وجه نمی‌تواند مبنایی برای سه کشور اروپایی برای خودداری از اجرای تعهدات خود باشد».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی