هلند برای اوکراین این خودروها را تولید می کند

کدخبر: ۶۵۱۹۶۱
اقتصادنیوز :دولت هلند اعلام کرد که این کشور ۴۰۰ میلیون یورو (۴۳۲ میلیون دلار) در زمینه تولید خودروهای رزمی برای اوکراین سرمایه‌گذاری می‌کند.
 هلند برای اوکراین این خودروها را تولید می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دولت هلند جمعه گفت که در این پروژه با دانمارک برای تولید خودروهای رزمی CV۹۰ همکاری می‌کند.

این خودروهای زرهی که بخش زیادی از آنها هلند تولید می‌شود، قابلیت ضدتانک دارد و توسط شرکت «بی ای ای سیستمز» ساخته می‌شود.

دولت هلند همچنین گفت که ۵۴ میلیون یورو در زمینه تولید پهپاد برای نیروهای مسلح خود و ۲۵ میلیون یورو نیز در صندوقی به منظور کمک به تاسیس شرکت‌های صنعت دفاعی سرمایه‌گذاری می‌کند.

هلند از جمله حامیان کی‌یف است که توافقنامه امنیتی ۱۰ ساله با اوکراین امضا کرده است.

خبر مرتبط
فرانسه و هلند مسکو را تحت فشار می گذارند؟ تحریم ها در راهند؟

اقتصادنیوز: خبرگزاری رویترز نوشت که فرانسه و هلند به‌دنبال اعمال جهانی تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه هر موسسه مالی‌ای هستند که در خرید کالا و یا فن‌آوری ساخت تسلیحات به ارتش روسیه کمک کند.

غربی‌ها قصد دارند تا قبل از پیوستن اوکراین به ناتو از طریق توافقنامه‌های دوجانبه نظامی به این کشور کمک کنند.

مقام‌های غربی وعده داده‌اند که اوکراین سرانجام به عضویت ناتو در خواهد آمد. ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفته که اوکراین به ناتو خواهد پیوست و حمایت های بیشتری از این کشور در راه است.

خبر مرتبط
درخواست وکلای هلندی برای بازداشت نتانیاهو

گروهی از وکلای هندی از دیوان بین‌المللی لاهه خواستار صدور حکم بازداشت نتانیاهو شدند.

در همین راستا، شماری از کشورهای عضو ناتو توافقنامه‌های ۱۰ ساله امضا و اعضای این سازمان با ایجاد دفتر نمایندگی در اوکراین موافقت کرده‌اند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی