ضرغامی: اگر شورای نگهبان به درستی به وظیفه اش عمل کند، انتخابات پرشوری داریم

کدخبر: ۶۵۲۰۰۵
اقتصادنیوز: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: رئیس جمهوری که نتواند حداقل در ۱۰ مورد از مهم‌ترین چالش‌های اجتماعی و فرهنگی کشور نظر دهد و طرح روشنی برای این ها نداشته باشد، حتما در اداره کشور مشکل خواهد داشت.
ضرغامی: اگر شورای نگهبان به درستی به وظیفه اش عمل کند، انتخابات پرشوری داریم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، عزت‌الله ضرغامی درباره پیش بینی خود از آرایش سیاسی مناظرات انتخابات، گفت: به اندازه کافی ما الان نامزد انتخاباتی داریم و این خود خوب و تا اینجا مثبت است. قاعدتا از این به بعد هم اقدام شورای نگهبان در تائید صلاحیت‌ها  و این که تنوع سیاسی و قدرت انتخاب مردم را بالا ببرد، نقش مهمی دارد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یادآور شد: من امیدوارم و انتظار دارم شورای نگهبان مانند رفتاری که در مورد انتخابات مجلس انجام داد و اجمالاً نسبت به دوره‌های قبلی قابل قبول‌تر بود این دوره هم همین رفتار را داشته باشد تا مردم احساس کنند اگر آن نامزد اصلی که مردم دنبالش هستند در بین نامزدها نیست، حداقل یک کسی را خیلی نزدیک‌تر بدانند و در انتخابات شرکت کنند. 

وی تاکید کرد: من خودم چنین توقعی دارم و فکر می‌کنم اگر شورای نگهبان این وظیفه تاریخی را به درستی انجام دهد، ما حتما انتخابات پرشوری خواهیم داشت به نظر من صحنه مناظره‌ها یک صحنه رقابت راهبردها و نگاه‌ها به خصوص در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است.

خبر مرتبط
چرا عده ای از اینکه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم ، تکرار دولت سیزدهم نباشد نگرانند؟

اقتصادنیوز: روزنامه هم میهن نوشت: جناب کاظم صدیقی امام‌جمعه تهران گفته‌‌اند که هر رئیس‌جمهوری که بخواهد این انقلاب را به هم بزند به درد کشور نمی‌خورد.

ضرغامی با اشاره به این‌که معمولا به دلیل مشکلات اقتصادی که مردم دارند نامزدها بیشتر روی مشکلات اقتصادی تاکید می‌کنند، عنوان کرد: از نظر من مسائل اجتماعی بسیار مهم است. مسائل اجتماعی زمینه‌ساز مدیریت طرح‌های اقتصادی است لذا اگر من با هشتگ «با نامزدها» کاری را شروع کرده‌ام که ۲ مورد هم بیان کردم و ان‌شاالله ادامه پیدا خواهد کرد، سعی می‌کنم از تجربه‌ام استفاده کنم .

خبر مرتبط
انتخابات 8 تیر دوقطبی می‌شود؟

بعید است انتخابات پیش‌رو دوقطبی شود. حتی نامزدهایی همچون محمود احمدی‌نژاد و علی لاریجانی با فرض تأیید صلاحیت شدن از سوی شورای نگهبان هم قادر نیستند صف‌بندی جدی‌ای در جامعه ایجاد کنند.

وی در پاسخ به این‌که آیا نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از وی مشورت خواسته‌اند، گفت: بله، بعضی از نامزدها از من مشورت خواستند تا هر چیزی که به ذهنم می‌رسد و مناسب اولویت بخشی آن‌ها باشد به آنها بگویم. تعدادی از نامزدها از من چنین درخواستی داشتند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: بحث من نامزد خاصی نیست هر کسی با هر تفکر سیاسی از من مشورت بخواهد به او مشورت می‌دهم، اصلاح طلبان و هرکسی از من مشورت بخواهد من یک وظیفه به لحاظ ملی دارم که مشورت می‌دهم ولی فکر می کنم مسائل اجتماعی نباید مورد غفلت قرار گیرد.

وی یادآور شد: نامزدها باید بدون واهمه از شورای نگهبان نظر دهند، اشکال این است برخی ها خیال می کنند اگر در مسائل سیاسی و اجتماعی صریح نظر بدهند صلاحیت آن‌ها تائید نمی‌شود و این حتما اشکال دارد. رئیس جمهوری که نتواند حداقل در ۱۰ مورد از مهم‌ترین چالش‌های اجتماعی و فرهنگی کشور نظر دهد و طرح روشنی برای این ها نداشته باشد، حتما در اداره کشور مشکل خواهد داشت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی