اطلاعیه مهم وزارت علوم درباره هک پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه

کدخبر: ۶۵۲۰۰۷
اقتصادنیوز: در حالیکه اخباری از صبح امروز (شنبه) مبنی بر هک یا از دسترس خارج شدن پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر شده بود، این پایگاه بدون مشکل در دسترس است و روابط عمومی وزارتخانه این موضوع را تکذیب کرد.
اطلاعیه مهم وزارت علوم درباره هک پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، برخی خبرگزاری ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی امروز صبح (شنبه، ۱۹ خرداد) از هک شدن پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم خبر و به خبری در سایت اطلاع رسانی دولت ارجاع دادند که مربوط به حمله به سایت وزارت علوم در مهرماه ۱۴۰۲ بود.

بر اساس این خبر در آن اطلاعیه آمده بود: «به دنبال حملات مکرر سایبری خرابکارانه به سایت های مختلف کشور در یک سال گذشته و حملات متعدد قبلی به سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و برخی سازمان‌های وابسته به آن، صبح امروز نیز یک حمله خرابکارانه به منظور تلخ کردن کام جامعه دانشگاهی در آغاز سال تحصیلی و همزمان با حضور دانشجویان عزیز در دانشگاه‌ها در اول مهر ماه، انجام شد.».

خبر مرتبط
توضیحات وزارت علوم درباره تغییر تقویم امتحانات دانشگاه‌ها

اقتصادنیوز : معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویم امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها تغییری نمی‌کند و امتحانات طبق برنامه قبلی دانشگاه‌ها برگزار می شود.

با وجود این، مسئول روابط عمومی وزارت علوم ضمن تکذیب این خبر از فعالیت بدون مشکل پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خانه خبر داد. بررسی ها نیز نشان می‌دهد این پایگاه با اخبار جدید به‌روزرسانی شده است.

خبر مرتبط
معاون آموزشی جدید وزارت علوم ‌کیست؟

اقتصادنیوز: وزیر علوم تحقیقات و فناوری با صدور حکمی معاون آموزشی این وزارتخانه را منصوب کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی