افشاگری از اقدام عجیب اسرائیل برای یافتن نیروی جنگجو برای جنگ

کدخبر: ۶۵۲۱۴۳
اقتصادنیوز: یکی از تیپ‌های ارتش اسرائیل به دلیل نقص شدید نیروی انسانی به دنبال سربازگیری از طریق واتس آپ است.
افشاگری از اقدام عجیب اسرائیل برای یافتن نیروی جنگجو برای جنگ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،‌ یک رسانه عبری زبان فاش کرد ارتش رژیم صهیونیستی برای جذب نیرو دست به دامن واتس آپ شده و از این طریق تلاش می‌کند برای یکی از تیپ هایش نیرو جذب کند.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد، یکی از تیپ‌های ارتش اسرائیل به دلیل نقص شدید نیروی انسانی به دنبال سربازگیری از طریق واتس آپ است.

در این گزارش آمده است واحدهای احتیاط از طریق پلتفرم واتس آب به دنبال جذب نیروی جنگجو در برای غزه است.

این شبکه تلویزیونی افزود: آگهی‌های جستجو برای جنگجو در سایه کمبود شدید نظامیان در واحدهای احتیاط افزایش یافته است، این تلاش‌ها همزمان با ورود جنگ خونین اسرائیل در نوار غزه به ماه نهم خود و گزارش‌‌هایی شرایط فرسایشی است که ارتش اسرائیل در آن گرفتار شده است.

این شبکه عبری زبان همچنین تاکید کرد، نظامیان اسرائیل در واحدهای احتیاط چه در غزه و چه در شمال از دشوار حفظ توان خود در طول این مدت سخن می‌گویند.

یکی از نیروهای احتیاط به این رسانه گفت: شاهد شرایط فرسایشی گسترده‌ای در صفوف نظامیان هستیم، فشارهای زیادی هم به خانواده‌های آنها و نیز شرایط شغلی شان وارد شده است.

شماری از افسران هم گفتند: در ابتدای جنگ نسبت حضور نیروها تا 120 درصد هم رسیده بود اما اکنون به ندرت می‌تواند 70 درصد از نیاز را برطرف کند.

در بخش دیگری از گزارش شبکه 12 هم آمده است: یکی از آگهی‌های منتشر شده در واتس آپ نوشته شده: تیپ در حال عزیمت به غزه است و به دنبال جذب جنگجو برای حدود یک ماه است.

یک گردان هم در پیام مشابهی نوشته است: گردان احتیاط به دنبال راننده کامیون‌های سنگین برای پیوستن به فعالیت‌های عملیاتی در شمال است، آیا شما کسی را برای داوطلب شدن می‌شناسید؟

این شبکه همچنین فاش کرد، نیم میلیون اسرائیلی در پایگاه داده‌های خدمت احتیاط ثبت شده‌اند اما علی رغم آن فقط 3 درصد از ساکنان اسرائیل از ابتدای این جنگ به نیروی احتیاط پیوستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی