جزئیات تازه از حمله به نخست وزیر زن دانمارک/ تمامی برنامه‌ها لغو شد

کدخبر: ۶۵۲۱۹۳
اقتصادنیوز: دفتر مته فردریکسون نخست‌وزیر دانمارک در بیانیه‌ای اعلام کرد که با توجه به شوک وارده در اثر حمله روز جمعه، تمامی برنامه‌های نخست‌وزیر لغو شده است.
جزئیات تازه از حمله به نخست وزیر زن دانمارک/ تمامی برنامه‌ها لغو شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در بیانیه دفتر فردریکسون آمده است: در حال حاضر نخست‌وزیر به آرامش نیاز دارد و به همین دلیل کلیه برنامه‌های وی لغو شده است.

از سوی دیگر قاضی دادگاه کپنهاگ نیز اعلام کرد که با توجه به اینکه ضارب نخست‌وزیر دانمارک دارای تابعیت لهستان بوده و هیچ ارتباطی با دانمارک ندارد، برای جلوگیری از خطر فرار احتمالی او از این کشور با صدور یک حکم موقت وی را به تحمل ۱۲ روز حبس در بازداشت محکوم کرده است.

دفتر نخست وزیر دانمارک پیش‌تر اعلام کرده بود که یک مرد روز جمعه در میدانی در کپنهاگ به «مته فردریکسون» نخست وزیر این کشور حمله‌ کرده است.

دفتر نخست وزیر دانمارک در بیانیه‌ای اعلام کرد که فردریکسون از این حادثه شوکه شده و مرد ضارب بازداشت شده است.

خبر مرتبط
حمله یک مهاجم به نخست‌وزیر دانمارک

نخست‌وزیر دانمارک روز جمعه در مرکز کپنهاگ توسط یک مرد مهاجم مورد حمله قرار گرفت.

پلیس کپنهاگ وقوع این حادثه را تائید کرد اما دفتر نخست وزیری و پلیس جزئیات بیشتری در این باره منتشر نکردند.

پلیس در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: یک نفر در ارتباط با این حادثه بازداشت شده است. ما در حال انجام تحقیقات هستیم. در حال حاضر، اظهارنظر بیشتری در این باره نداریم.

«ماگنوس هوینیکه» وزیر محیط زیست دانمارک در اظهاراتی در شبکه‌های اجتماعی، نوشت: این حادثه همه ما را که به او (نخست وزیر) نزدیک هستیم، آشفته کرده است. چنین اتفاقاتی نباید در کشور زیبا، امن و آزاد ما رخ دهد.

خبر مرتبط
پیام نخست وزیر دانمارک به مخبر

اقتصادنیوز : «مته فردریکسن» نخست وزیر دانمارک با ارسال پیامی برای «محمد مخبر» سرپرست ریاست جمهوری، شهادت آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری فقید و شهدای سانحه هوایی کشورمان را تسلیت گفت.

شارل میشل رئیس شورای اروپا و روبرتا متسولا رئیس پارلمان اروپا این حادثه را محکوم کرده و آن را هولناک خواندند.

میشل در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت که از این حادثه خشمگین شده و این تهاجم بزدلانه را قویا محکوم می‌کند. متسولا نیز نوشت: خشونت جایی در سیاست ندارد.

این حادثه در حالی رخ داد که چندی پیش رابرت فیکو نخست‌وزیر اسلواکی در تلاشی برای ترور مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت و به شدت مجروح شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

وی جمعه در اولین اظهار نظر پس از حمله، دلیل سوء قصد به جان خود را مخالفت‌هایش با جریان فکری اصلی اتحادیه اروپا و کمک‌های مداوم به اوکراین دانست.

نخست وزیر اسلواکی اعلام کرد که هیچ نفرتی از مهاجم خود ندارد و او را می‌بخشد، اما مخالفان خود را به شدت مورد انتقاد قرار داده و گفت: بالاخره، مشخص است که او (مهاجم) فقط پیام‌آور شرارت و نفرت سیاسی بوده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی