فرانسه همدست آمریکا شد/ چشم طمع به سود اموال مسدود شده مسکو به نفع کی یف

کدخبر: ۶۵۲۱۹۸
اقتصادنیوز: بر اساس نقشه راه فرانسه-آمریکا، بایدن و ماکرون توافق کردند که به کار برای انتقال سود از دارایی‌های مسدود شده روسیه به اوکراین ادامه دهند.
فرانسه همدست آمریکا شد/  چشم طمع به سود اموال مسدود شده مسکو به نفع کی یف

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در این سند آمده است: «جو بایدن و امانوئل ماکرون، روسای جمهور آمریکا و فرانسه متعهد می‌شوند از تلاش‌های اتحادیه اروپا و گروه هفت برای پیشبرد سودهای فوق‌العاده از دارایی‌های مستقل روسیه به نفع اوکراین، مطابق با قوانین بین‌الملل و سیستم‌های حقوقی مربوطه و فرآیندهای تصمیم‌گیری، حمایت کنند.»

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پس عملیات ویژه روسیه در اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، اتحادیه اروپا و گروه هفت تقریبا نیمی از ذخایر ارز خارجی روسیه را به میزان حدود ۳۰۰ میلیارد یورو (۳۲۵ میلیارد دلار) مسدود کردند.

سران کشورهای عضو گروه هفت در نشستی به میزبانی ایتالیا در اواسط ژوئن درباره راه‌های پیشبرد تلاش‌های خود برای استفاده از دارای‌های مسدود شده روسیه برای کمک به اوکراین بحث خواهند کرد.

خبر مرتبط
احتمال مهم درباره واکنش ایران به قطعنامه شورای حکام/ پای انتخابات آمریکا در میان است؟

اقتصادنیوز: شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز چهارشنبه 5 ژوئن، با تصویب قطعنامه‌ای علیه ایران، از تهران خواست که محدودیت‌های اخیر خود را برای بازرسان آژانس لغو و سطح همکاری‌های خود را با IAEA افزایش دهد.

این در حالی است که کرملین تاکید کرده است که هرگونه تلاش برای مصادره دارایی‌های روسیه به منزله دزدی و نقض قوانین بین‌المللی است.

خبر مرتبط
جزئیات نقشه شوم آمریکا علیه روسیه لو رفت

اقتصادنیوز:کارین کنایسل وزیر خارجه سابق اتریش وجود طرح‌هایی در اندیشکده‌های غربی برای اینکه فدراسیون روسیه را مانند فدراسیون یوگسلاوی تجزیه کنند، تائید کرد و گفت:نمی‌دانم که صحبت درباره تجزیه روسیه به پنج کشور بود یا خیر، اما به خاطر دارم که این بحث وجود داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی