جنایت در کنگو/ داعش به آفریقا هم رحم نکرد

کدخبر: ۶۵۲۲۱۵
اقتصادنیوز :منابع رسانه‌ای از جنایت تازه گروه تروریستی داعش در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو و قتل ۶۰ تن خبر دادند.
جنایت در کنگو/ داعش به آفریقا هم رحم نکرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مقامات جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام کردند که دست‌کم ۶۰ تن در جریان حملات شاخه داعش در منطقه «بنی» واقع در اقلیم «نورث کیفو» کشته شدند.

«کامبالی جروی» یکی از رهبران جامعه مدنی در بنی در این باره به خبرگزاری آلمان گفت: تروریست‌ها ۲۹ غیرنظامی را روز سه‌شنبه هفته گذشته در «ماموف» کشتند و سپس روز جمعه ۲۸ غیرنظامی دیگر را در نزدیکی «ماسائو» اعدام کردند.

یک منبع در صلیب سرخ در «کینشاسا» پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو اعلام کرد: حدود ۶۰ جسد منتقل شدند و این در حالی است که اجساد دیگری نیز در مناطقی که همچنان ناامن هستند روی زمین افتاده‌اند.

در همین راستا، شاخه داعش در آفریقای مرکزی از طریق کانال‌های تبلیغاتی خود از قتل بیش از ۶۰ مسیحی خبر داد.

خبر مرتبط
کودتاگران کنگو در دادگاه/ رد پای آمریکایی ها در این کودتا

اقتصادنیوز: روند محاکمه ۵۳ تن از جمله چند شهروند آمریکایی، انگلیسی، کانادایی و بلژیکی به ظن مشارکت در کودتای نافرجام ماه گذشته در جمهوری دموکراتیک کنگو از روز جمعه آغاز شد.

براساس گزارش وبگاه «المصراوی» عناصر داعش با اعلام این خبر ویدئوها و تصاویر تکان دهنده‌ای را از اجساد قربانیان شناور در سطح رودخانه «لولو» در استان بنی منتشر کردند.

خبر مرتبط
سفیر ایران از رئیس جمهور کنگو چه درخواستی داشت؟

اقتصادنیوز: «امیر حسینی » سفیر جمهوری اسلامی ایران استوار نامه خود را به «آنتوان فلیکس تشیسکدی شلومبو » رییس جمهوری دموکراتیک کنگو تحویل داد.

جروی در این باره اعلام کرد این حملات توسط گروه موسوم به «نیروهای اتحاد دموکراتیک» (ADF) انجام شده است که در سال ۲۰۱۹ ملحق شدن خود به داعش را اعلام کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی