ادعای اوکراین دربارهٔ حمله به سوخو ۵۷ روسیه

کدخبر: ۶۵۲۲۹۶
اقتصادنیوز: آژانس اطلاعات نظامی اوکراین مدعی شد که برای اولین بار به جت جنگنده نسل پنجم روسیه در داخل خاک این کشور حمله کرد.
ادعای اوکراین دربارهٔ حمله به سوخو ۵۷ روسیه

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ در شرایطی که درگیری‌های میدانی روسیه و اوکراین ادامه دارد، ادعای کی‌یف درباره حمله به جنگنده پیشرفته مسکو خبرساز شده است. آژانس اطلاعات نظامی اوکراین ادعا کرد که اوکراین برای اولین بار یک جنگنده سوخو-57 را در خاک روسیه هدف قرار داده است. سوخو-57 یک جنگنده چند منظوره نسل پنجم روسیه است که برای اولین بار در سال 2020 ساخته شده و در حال تولید است.

به ادعای وبگاه اوکراینی «کی‌یف پست»، این جنگنده در حمله به پایگاه هوایی آختوبینسک در منطقه جنوبی آستاراخان روسیه آسیب دید؛ پایگاهی که در فاصله 589 کیلومتری خط مقدم جنگ قرار دارد.به گزارش این رسانه، تصاویر ماهواره‌ای هفتم ژوئن (18 خرداد) نشان می‌دهد که این سوخو-57 سالم بود اما بعد از حمله پهپادی هشتم ژوئن (19 خرداد)، این جنگنده آسیب دیده است.

به ادعای کی‌یف پست، سوخو-57 پیشرفته‌ترین جت جنگنده روسیه است و تعداد معدودی از آنها در نیروی هوایی روسیه مشغول خدمت است.این رسانه اوکراینی افزود که این کشور در حملات ماه گذشته به خطوط مقدم جنگ توانست 6 جنگنده سوخو-25 را ساقط کند اما نتوانسته بود به سوخو-57 حمله کند.آژانس اطلاعات نظامی اوکراین در بیانیه خود ادعا کرد که «شکست دادن سوخو-57 اولین مورد از این دست در تاریخ است».

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی