هشدار پیونگ‌یانگ به سئول/ منتظر پاسخ جدید باشید!

کدخبر: ۶۵۲۴۱۰
اقتصادنیوز: خواهر رهبر کره شمالی در واکنش به اقدام کره جنوبی برای ازسرگیری فعالیت بلندگوهای تبلیغاتی علیه پیونگ یانگ هشدار داد که سئول منتظر «پاسخ جدید» باشد.
هشدار پیونگ‌یانگ به سئول/ منتظر پاسخ جدید باشید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی یکشنبه شب نوشت، کیم یو جونگ اظهار کرد که «اگر کره جنوبی بخواهد اقدامات تحریک‌آمیز بلندگوها و انتشار برگه‌ها(ی تبلیغاتی) را در امتداد مرز ادامه بدهد، شاهد یک پاسخ جدید از سوی ما خواهند بود.»

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی، وی افزود که ازسرگیری فعالیت بلندگوهای تبلیغاتی کره جنوبی در امتداد مرزها «پیش‌زمینه یک وضعیت بسیار خطرناک» است. فعالیت این بلندگوها پس از آن از سرگرفته شد که کره شمالی در پاسخ به اقدامات تبلیغاتی ضد پیونگ یانگ توسط سئول، از ۲۸ ماه مه برابر با هشتم خرداد جاری، اقدام به ارسال بالن‌های حامل زباله به کره جنوبی کرد.

دفتر ریاست جمهوری این کشور امروز یکشنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد: ما امروز بلندگوها را علیه کره شمالی نصب کرده و پخش تبلیغات را آغاز خواهیم کرد. وزارت دفاع کره جنوبی در پاسخ به این اقدام کره شمالی، با اعلام وضعیت اضطراری به تمامی نیروها آماده باش کامل داده است. ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد، انتظار می‌رود که کره شمالی به ارسال هرچه بیشتر این بالن‌ها به داخل خاک کره جنوبی ادامه دهد.

ارتش کره جنوبی همچنین اضافه کرد که مسئولیت افزایش تنش بین دو کره به طور کامل بر عهده کره شمالی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی