تحویل مهمات آمریکایی به نتانیاهو از سر گرفته می شود

کدخبر: ۶۵۲۴۶۴
اقتصادنیوز :یک رسانه عبری زبان از توافق میان آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ازسرگیری روند تحویل محموله‌های معلق مهمات به تل‌آویو خبر داد.
تحویل مهمات آمریکایی به نتانیاهو از سر گرفته می شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داد: چند هفته پس از اینکه دولت بایدن علناً تعلیق ارسال تسلیحات به اسرائیل را اعلام کرد، پیشرفت قابل توجهی در جهت دستیابی به تفاهم حاصل شده است که به محموله تعلیق شده اجازه می‌دهد در آینده نزدیک به اسرائیل برسد.

طبق این گزارش، در چارچوب تفاهماتی که میان واشنگتن و تل‌آویو صورت گرفته است، رژیم صهیونیستی ناگزیر خواهد شد به دولت آمریکا تعهد دهد با بمب‌های خاصی که توسط دولت بایدن عرضه می‌شود، به مناطق پرجمعیت از جمله مناطق پرجمعیت رفح حمله نکند.

این شبکه همچنین گزارش داد: تل‌آویو با امضای یک سند رسمی در زمینه تعهدات در رابطه با محدودیت‌هایی که واشنگتن در نظر دارد برای استفاده از مهمات موجود در توافقنامه اعمال کند، موافقت کرده است و به نظر می‌رسد که این سند توسط «یوآو گالانت» وزیر جنگ اسرائیل امضا شود.

خبر مرتبط
ریاض-واشنگتن در یک‌قدمی توافق امنیتی مهم/ پیش شرط توافق آمریکا و عربستان اعلام شد

اقتصادنیوز: ریاض و واشنگتن به امضای پیمان دفاعی نزدیک می‌شوند و آمریکا بر اساس این توافق، عربستان سعودی را متحد اصلی خارج از ناتو برای خود تلقی خواهد کرد.

در این گزارش آمده است: سازوکار نهایی که امکان ازسرگیری تحویل محموله‌های تعلیق شده به اسرائیل را می‌دهد، تا بدین لحظه مشخص نشده است، اما هدف این است که در جریان سفر «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا که امروز (دوشنبه) وارد تل‌آویو می‌شود، تفاهماتی حاصل شود و این موضوع در جریان این سفر مطرح خواهد شد.

این شبکه در ادامه به نقل از یک مقام ارشد صهیونیست آگاه از جزئیات این پرونده اعلام کرد: ما با آمریکایی‌ها در تلاشیم تا راهی پیدا کنیم و آمریکا از تعلیق ارسال مهمات منصرف شود؛ چراکه با توجه به چالش‌های امنیتی موجود، محموله‌های تسلیحاتی باید در سریع‌ترین زمان ممکن به دست ما برسد.

خبر مرتبط
درخواست مهم آمریکا از سازمان ملل/ طرح آتش‌بس فوری غزه روی میز

اقتصادنیوز: آمریکا دوشنبه خواستار برگزاری نشست شورای سازمان ملل و رای‌گیری درباره پیش‌نویس یک قطعنامه فوری برای «آتش‌بس فوری» در نوار غزه و آزادی اسرا شده است.

مجله پالتیکو سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا که از ابتدای جنگ غزه تاکنون حامی اصلی رژیم صهیونیستی بوده است ارسال ۲ نوع بمب دقیق ساخت شرکت بوئینگ به رژیم صهیونیستی را تعلیق کرد.

پالتیکو نوشت دولت بایدن در حال اتخاذ تدابیری برای به تاخیر انداختن انتقال تسلیحات به رژیم صهیونیستی است تا پیامی سیاسی به تل‌آویو منتقل کند.

ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ با حمایت تسلیحاتی آمریکا همچنان درحال هدف قرار دادن غیرنظامیان فلسطینی و به ویژه زنان و کودکان در نوار غزه بوده و تا کنون بیش از ۳۷ هزار تن را به شهادت رسانده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی