برنامه جهانی غذا فعلا معلق است/ امنیت مهم تر است

کدخبر: ۶۵۲۵۰۱
اقتصادنیوز :به دنبال آزادی چهار اسیر صهیونیستی که منجر به شهادت دست‌کم ۲۰۰ فلسطینی شد، برنامه جهانی غذای سازمان ملل موقتا فعالیت خود را در غزه تعلیق کرد.
برنامه جهانی غذا فعلا معلق است/ امنیت مهم تر است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «سیندی مک‌کین» رئیس برنامه جهانی غذا ضمن ابراز نگرانی نسبت به حملات رژیم صهیونیستی به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه و خطرات فزاینده‌ای که کارکنان گروه‌های امدادی با آنها مواجه هستند، گفت: «ما فعالیت خود را متوقف کرده و جنبه‌های امنیتی مربوطه را بررسی می‌کنیم.»

تلویزیون عبری‌زبان «آی۲۴» به نقل از رئیس برنامه جهانی غذا گزارش کرد: «خطرات قابل‌توجهی کارگران امدادی را تهدید می‌کند. وضعیت وخیمی در نوار غزه حاکم است و مردم با گرسنگی مواجه هستند.»

مک‌کین که از آوریل ۲۰۲۳ ریاست برنامه جهانی غذا را برعهده دارد، ضمن تاکید بر آزادی اسرا، خواستار برقراری آتش‌بس شد.

خبر مرتبط
فاجعه هولناک اتمی در غنی‌سازی غزه/ پرونده اسرائیل در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باز می‌شود؟

اقتصادنیوز: مقامات فلسطینی از آژانس بین الملل انرژی اتمی خواستند به مسئله استفاده تل آویو از بمب‌های حاوی اورانیوم تضعیف شده در غزه ورود کند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز شنبه مناطق مختلف النصیرات و اردوگاه آن در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد. طبق گزارش منابع فلسطینی این جنایت منجر به شهادت ۲۷۴ فلسطینی و مجروح شدن ده‌ها تن شده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور فلسطین هم در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که از بازگرداندن چهار اسیر صهیونیست آزاد شده ابراز رضایت دارد اما آزادی این چهار اسیر «نباید به قیمت کشته شدن دست‌کم ۲۰۰ فلسطینی از جمله کودکان و زخمی شدن بیش از ۴۰۰ نفر از آنها توسط اسرائیل تمام می‌شد.»

خبر مرتبط
درخواست مهم آمریکا از سازمان ملل/ طرح آتش‌بس فوری غزه روی میز

اقتصادنیوز: آمریکا دوشنبه خواستار برگزاری نشست شورای سازمان ملل و رای‌گیری درباره پیش‌نویس یک قطعنامه فوری برای «آتش‌بس فوری» در نوار غزه و آزادی اسرا شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی