حمله به النصیرات به کماندوی اسرائیلی هم رحم نکرد

کدخبر: ۶۵۲۵۱۴
اقتصادنیوز :روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی درباره یورش روز شنبه رژیم صهیونیستی به اردوگاه النصیرات برای آزادی چهار اسیر صهیونیست این حمله را مرزی باریک میان یک شکست بزرگ و موفقیت توصیف کرد که در جریان آن یک کماندوی صهیونیست کشته شد و صدها فلسطینی جان خود را از دست دادند.
حمله به النصیرات به کماندوی اسرائیلی هم رحم نکرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، چهار تن از اسیران صهیونیستی که در جریان عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر به اسارت درآمده بودند، روز شنبه طی یک یورش وحشیانه به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه آزاد شدند، عملیاتی که طی آن صدها غیرنظامی فلسطینی شهید و زخمی شدند.

برای غیر نظامیان فلسطینی که پس از هشت ماه حملات مرگبار و بی‌وقفه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در این اردوگاه پناه گرفته بودند، شنبه، روز دیگری از حملات هوایی، مرگ و ماتم بود. ساکنان النصیرات آن را یکی از بدترین روزهای جنگ غزه توصیف کردند و گفتند که نمی‌دانستند با ریختن بمب‌ها بر سرشان چه اتفاقی خواهد افتاد.

پیش از این، اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی تنها سه اسیر را که توسط حماس یا دیگر گروه‌های مقاومت در غزه نگهداری می‌شدند، نجات داد. به گفته مقامات نظامی اشغالگر، محل نگهداری اسرا سبب شده بود تا زنده بیرون آوردن آنها کار دشواری باشد. این مقام‌های نظامی حمله روز شنبه را یک تاکتیک غیرمعمول و خطرناک توصیف کردند.

خبر مرتبط
انفجار مهیب عکا را لرزاند/ آژیر خطر در شمال اسرائیل به صدا در آمد+فیلم

اقتصادنیوز:منابع صهیونیستی اعلام کردند آژیر خطر در بخش‌های وسیعی از شمال فلسطین اشغالی از جمله عکا و الجلیل علیا به صدا درآمده است.

یک مقام نظامی صهیونیست درباره این یورش گفت: میان حصول یک موفقیت و یک شکست بزرگ، مرز باریکی وجود داشت.

به نوشته وال استریت ژورنال، درگیری شدید تقریباً مانع از آن شد که اسرا و تیم کماندویی اشغالگران همگی زنده بیرون بیایند.

مقامات بهداشتی فلسطین اعلام کردند که ۲۷۴ شهروند غزه در نتیجه حملات هوایی، گلوله باران و شلیک گلوله توپ در یکی از شلوغ‌ترین مکان‌های غزه شهید و حدود ۷۰۰ نفر زخمی شدند. ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است که بیشتر شهدا شبه نظامی بودند اما مقامات بهداشت فلسطین می‌گویند که این، یکی از مرگبارترین لحظات در جنگی بود که جان بیش از ۳۷ هزار غیرنظامی را گرفته است.

احمد وائل، ۲۶ ساله که در طول جنگ در اردوگاه النصیرات پناه گرفته بود، گفت: این دیوانه کننده است و من واقعاً عصبانی هستم. به خاطر چهار اسرائیلی بیش از ۲۰۰ نفر شهید و صدها نفر زخمی شدند.

خبر مرتبط
فاجعه هولناک اتمی در غنی‌سازی غزه/ پرونده اسرائیل در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باز می‌شود؟

اقتصادنیوز: مقامات فلسطینی از آژانس بین الملل انرژی اتمی خواستند به مسئله استفاده تل آویو از بمب‌های حاوی اورانیوم تضعیف شده در غزه ورود کند.

وائل گفت: در هشت ماه جنگ، ما هرگز شاهد چنین چیزی نبوده‌ایم.

وال اسریت ژورنال در ادامه نوشت: حماس اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی لباس‌های مبدل غیرنظامی به تن داشتند. وقتی از دنیل هاگاری، سخنگوی ارشد ارتش رژیم صهیونیستی درباره این موضوع سوال پرسیده شد از اظهار نظر خودداری کرد اما این تاکتیکی است که نیروهای ویژه اشغالگر قبلاً نیز از آن استفاده کرده بودند.

دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه روز یکشنبه گفت که سربازان صهیونیست که روز گذشته در حمله به اردوگاه النصیرات شرکت کردند، خود را به جای افراد آواره جا زده و از ۲ خودروی غیرنظامی استفاده کردند.

اسماعیل الثوابته، مدیر دفتر رسانه‌ای در غزه در کنفرانس خبری در مقابل بیمارستان شهدای الاقصی در شهر دیرالبلح در مرکز نوار غزه گفت: تعداد شهدای قتل عام نصیرات به ۲۷۴ نفر رسیده است که شامل ۶۴ کودک و ۵۷ زن است.

الثوابته تاکید کرد که «ارتش اشغالگر ۸۹ خانه و ساختمان مسکونی را در جریان کشتار نصیرات بمباران کرد».

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی