فوری / حادثه هوایی برای هواپیمای حامل معاون رئیس جمهور «مالاوی»

کدخبر: ۶۵۲۶۱۸
اقتصادنیوز: منابع خبری گزارش دادند که هواپیمای حامل معاون رئیس‌جمهور مالاوی و هیات همراهش از صفحه رادار محو شد.
فوری / حادثه هوایی برای هواپیمای حامل معاون رئیس جمهور «مالاوی»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، هواپیمای حامل معاون رئیس‌جمهوری مالاوی به همراه ۹ نفر دیگر از سرنشینانش از صفحه رادار ناپدید شد.

پایگاه خبری روسیا الیوم دوشنبه شب به نقل از دفتر ریاست جمهوری مالاوی اعلام کرد که هواپیمای حامل «ساولوس چیلیما» (Saulos Klaus Chilima) معاون رئیس جمهور و ۹ سرنشین دیگر از صفحه رادار ناپدید شده است.

دفتر ریاست جمهوری مالاوی روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «یک هواپیمای متعلق به نیروهای مسلح این کشور پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی لیلونگوه در پایتخت این کشور از صفحه رادار ناپدید شد.»

به نوشته روسیا الیوم، پس از اینکه مقام‌های شرکت هواپیمایی این کشور نتوانستند با هواپیمای حامل معاون رئیس جمهور ارتباط برقرار کنند، رئیس‌جمهوری این کشور دستور عملیات جست‌وجو و نجات را صادر کرد.

مقامات این کشور در این ارتباط اعلام کردند که رئیس‌جمهور مالاوی سفر خود به باهاما را لغو کرده و به همه نهادها دستور داد تا عملیات جستجو و امداد و نجات این هواپیما را آغاز کنند.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی دولت مالاوی، تیم‌های امدادی در تلاش برای یافتن اخباری از این هواپیما و سرنشینان آن هستند. با این حال، مقامات محلی هنوز با قطعیت درباره سقوط این هواپیما سخن نگفته‌اند.

گفتنی است که قرار بود هواپیما درست بعد از ساعت ۱۰ به وقت محلی در فرودگاه بین المللی «موزو» در شمال کشور فرود بیاید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی