تصمیم جدید شولتس/ کمک از این شرکتهای آلمانی برای کی یف

کدخبر: ۶۵۲۷۵۲
اقتصادنیوز: «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان در جریان یک گردهمایی در برلین پایتخت این کشور، خواستار همکاری شرکت‌های خصوصی برای کمک به بازسازی اوکراین شد.
تصمیم جدید شولتس/ کمک از این شرکتهای آلمانی برای کی یف

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، شولتس در بخشی از سخنرانی خود ضمن در خواست از شرکت های بخش خصوصی برای بازسازی اوکراین، گفت: سامانه های دفاع هوایی، موشکی و مهمات بیشتری را برای تقویت دفاع کی‌یف در برابر حملات مداوم روسیه می فرستد.

در این میان کی‌یف نیز امیدوار است که این گردهمایی، اعتبار وی را به عنوان یکی از اعضای آینده اتحادیه اروپا که درخور دریافت بودجه بازسازی است، تثبیت سازد. آن هم در شرایطی که نیروهای روسیه همچنان به پیشروی در شرق اوکراین ادامه می دهند.

رویترز در ادامه خاطرنشان کرده است که اظهارات شولتس در خصوص کمک شرکت‌های خصوصی برای بازسازی اوکراین، چند روز پیش از برگزاری کنفرانس بین‌المللی سوئیس برای یافتن راهی به منظور برقراری صلح در اوکراین است. کنفرانسی که چین در آن شرکت نمی کند و روسیه نیز آن را اتلاف وقت خوانده است.

خبر مرتبط
حمله روسیه به 2 انبار حیاتی اوکراین/چند نظامی کشته شدند؟

اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه امروز در بیانیه‌ای از دفع چندین ضدحمله نیروهای اوکراین و کشته شدن ۱۵۴۰ نظامی این کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد.

اوکراین پیش از این اعلام کرده بود که سیستم انرژی این کشور نیاز فوری به حمایت دارد زیرا حملات هوایی روسیه، آسیب‌های سنگینی به ظرفیت تولید برق آن وارد کرده و باعث خاموشی‌های گسترده در پایتخت و سراسر کشور شده است.

خبر مرتبط
لیندسی گراهام افشاگری کرد/ واشنگتن اجازه پیروزی روسیه در درگیری با اوکراین را نمی‌دهد

اقتصادنیوز:نماینده تندرو جمهوری‌خواه سنای آمریکا با تاکید بر اینکه واشنگتن اجازه پیروزی روسیه در درگیری با اوکراین را نمی‌دهد، گفت: موفقیت مسکو در این مناقشه به معنای از دست دادن دسترسی مستقیم ایالات متحده به ذخایر معدنی سرشار و گسترده کی‌یف است.

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران تا مرز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد، مرز که سطح حساس شاخص شناخته می‌شود.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی