کمیسیون های تخصصی مجلس افزایش می یابد؟

کدخبر: ۶۵۲۹۳۳
اقتصادنیوز :عضو هیئت رئیسه مجلس از جلسه این هیئت با رئیس شعب برای بررسی اعتراضات نمایندگان نسبت به عضویت در کمیسیون‌های تخصصی مجلس، خبر داد.
کمیسیون های تخصصی مجلس افزایش می یابد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مجتبی بخشی‌پور عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از جلسه امروز هیئت رئیسه مجلس با حضور رؤسای شعب پانزده‌گانه قوه مقننه برای رسیدگی به اعتراضات نمایندگان نسبت به عضویت در کمیسیون‌های تخصصی مجلس خبر داد.

وی افزود: بیشترین تقاضای نمایندگان برای عضویت در کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی، برنامه، بودجه و محاسبات، انرژی، عمران و صنایع و معادن است و کمیسیون‌های اقتصاد و کشاورزی در اولویت دوم قرار دارند و برای کمیسیون قضایی و حقوقی هم تنها 2 متقاضی وجود داشته که به همه این موارد در جلسه هیئت رئیسه با رؤسای شعب رسیدگی خواهد شد.

خبر مرتبط
جلسه انتخاباتی قالیباف با تعدادی از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس

اقتصادنیوز: جلسه انتخاباتی امزد انتخابات ریاست جمهوری با تعدادی از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه ظرفیت هر کمیسیون حداقل 19 و حداکثر 23 نفر است، گفت: بحث افزایش ظرفیت کمیسیون‌ها نیز در این جلسه مطرح می‌شود که برای استفاده حداکثری از ظرفیت هر کمیسیون، احتمال افزایش تعداد اعضای کمیسیون‌ها به 25 نفر وجود دارد.

بخشی‌پور بیان کرد: هفته آینده در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه وضعیت 90 درصد کمیسیون‌های تخصصی مجلس تعیین تکلیف می‌شود تا کار کمیسیون‌ها برای بررسی لوایح و طرح‌ها آغاز شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی