وزیر نفت خبر داد:

دومین سکوی پارس جنوبی در دولت سیزدهم به بهره برداری می‌رسد

کدخبر: ۶۵۲۹۵۴
اقتصادنیوز :وزیر نفت گفت: دومین سکوی پارس جنوبی در دولت سیزدهم به بهره برداری می‌رسد و این سکو با ظرفیت ۵تا ۶ میلیون متر مکعب آغاز به کار می‌کند.
دومین سکوی پارس جنوبی در دولت سیزدهم به بهره برداری می‌رسد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جواد اوجی امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد: عملیات اجرایی فاز ۲ میدان مشترک یادآوران را با توان پیمانکاران داخلی هفته آینده شروع خواهیم کرد.

وی از افتتاح و بهره برداری سکوی ۱۳ آلفای پارس جنوبی، آغاز عملیات فاز دوم میدان نفتی مشترک یادآوران و نیز امضای قرارداد نفتی چنگوله خبر داد و اظهار اظهار کرد: میدان مشترک نفتی با استفاده از ظرفیت پیمانکاران و سازندگان داخلی انجام می‌شود.

وزیر نفت با بیان اینکه با تأکیدات رئیس جمهور شهید و مطالبات ایشان از صنعت نفت و با تسویه حساب و پرداخت خسارت بازسازی و نوسازی و تعمیرات سکوی ۱۳ آلفای پارس جنوبی انجام شد و آماده بهره برداری است، گفت: این دومین سکوی پارس جنوبی است که در این دولت به بهره برداری می رسد این سکو با ظرفیت ۵تا ۶ میلیون متر مکعب آغاز به کار می‌کند.

خبر مرتبط
توضیحات جدید معاون وزیر نفت درباره بنزین/ احتمال سه‌نرخی شدن قوت گرفت؟

اقتصاد نیوز : معاون وزیر نفت با بیان "واردات بنزین در قالب تهاتر و سوآپ داریم و در سال جاری هم منابعی برای آن درنظر گرفته شده است."، گفت: موضوع سه‌نرخی‌بودن بنزین بی‌اساس است و چیزی در این قالب تا امروز ابلاغ نشده؛ بلکه سیاست‌های غیرقیمتی در دستور کار دولت است.

وزیر نفت خاطر نشان کرد: با تدابیری که وزارت نفت انجام داده و با تدابیری که پالایشگاه های نفتی انجام دادند تدابیری خوبی که استفاده از ابزارهای غیر قیمتی دیدیم تامین کردیم که در تابستان برای هموطنان در تردد مسافرتهایشان مشکلی ایجاد نشود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی