روسیه: اقدامات تهاجمی آمریکا را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم

کدخبر: ۶۵۳۰۸۴
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به اعمال تحریم‌های امروز علیه کشورش از سوی واشنگتن تأکید کرد: مسکو مانند همیشه، چنین اقدامات تهاجمی را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت.
روسیه: اقدامات تهاجمی آمریکا را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه در واکنش به اعمال تحریم‌ های جدید علیه کشورش از سوی واشنگتن با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مسکو این اقدامات را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

آژانس فرانس پرس گزارش داد، دربیانیه صادره از سوی وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص آمده است: روسیه مانند همیشه در چنین مواردی، چنین اقدامات تهاجمی را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

وزارت خزانه داری آمریکا ساعاتی پیش تحریم‌ هایی را علیه بیش از ۳۰۰ فرد و نهاد روسی اعمال کرد.

خبر مرتبط
فوری / آمریکا تحریم های جدید علیه روسیه وضع کرد

اقتصادنیوز: ایالات متحده آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه بیش از ۳۰۰ فرد و نهاد روسیه اعمال کرد.

دربیانیه صادره از سوی دفتر دارائی های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) در این خصوص آمده است که «بورس مسکو» نیز در تحریم های امروز هدف قرار گرفته است.

وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم‌ های امروز خود علیه روسیه، بیش از ۳۰۰ شخص حقیقی و حقوقی در روسیه، آسیا، غرب آسیا، اروپا و آفریقا را هدف قرار داده است.

بیانیه مذکور می افزاید: در حالی که رئیس جمهور بایدن و سران گروه- ۷ (G۷) برای نشست این هفته (به وقت محلی) در ایتالیا آماده می شوند، وزارت خزانه داری ایالات متحده در حال صدور تدابیر جدید گسترده ای است که بر اساس تعهدات گروه- ۷ برای تشدید فشار بر روسیه اجرا می شود.

ارتش روسیه ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شد.

به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته بود که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از ۸ سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌ یف قرار داشتند».

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌ های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌ اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی