حملات دریای سرخ بر چند کشور تاثیر گذاشته است؟

کدخبر: ۶۵۳۲۸۲
اقتصادنیوز: آمریکا روز پنجشنبه در گزارشی ادعا کرد که از زمان آغاز جنگ غزه، حملات حوثی ها (انصارالله) در دریای سرخ بر ۶۵ کشور تأثیر گذاشته است.
حملات دریای سرخ بر چند کشور تاثیر گذاشته است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در گزارشی جدید ادعا کرد که حوثی‌های یمن (انصارالله) از ۱۹ نوامبر ده‌ها حمله به کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا، ائتلاف و کشتی های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن انجام داده‌اند.

در این گزارش آمده است: «حوثی‌ها ده‌ها حمله علیه کشتی‌های تجاری انجام داده‌اند و به درخواست های سازمان ملل و سایر نهادهای بین‌المللی که خواستار پایان دادن به حملات دریایی این گروه هستند، توجه نکرده‌اند.»

در این گزارش آمده است که حمل و نقل کانتینری در دریای سرخ از دسامبر ۲۰۲۳ تا کنون ۹۰ درصد کاهش یافته است و حداقل ۶۵ کشور تحت تأثیر این حملات قرار گرفته اند.

خبر مرتبط
چرا حمل و نقل کانتینری از دریای سرخ کاهش یافته است؟

اقتصادنیوز :مؤسسه نیروی دریایی آمریکا پنجشنبه شب گزارش داد که حمل و نقل کانتینری از طریق دریای سرخ کاهش چشمگیری داشته است.

علاوه بر این، حداقل ۲۹ شرکت کشتیرانی و انرژی مسیرهای خود را در نتیجه این حملات تغییر داده اند.

این گزارش می افزاید: «مسیرهای کشتیرانی جایگزین در اطراف آفریقا، حدود یازده هزار مایل دریایی، ۱ تا ۲ هفته زمان حمل و نقل و تقریباً ۱ میلیون دلار هزینه سوخت برای هر سفر اضافه می کند.

به گزارش ایرنا، نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

خبر مرتبط
قدرت نمایی صنعا در دریای سرخ/ جزییات عملیات علیه کشتی «توتور»

اقتصادنیوز: منابع نظامی در صنعا هدف قرار گرفتن کشتی «توتور» توسط نیروهای مسلح یمن را بیانگر توسعه قدرت نظامی این کشور ارزیابی کردند.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی