توافق آمریکا و فرانسه برای کاهش تنش میان لبنان و اسرائیل

کدخبر: ۶۵۳۳۰۷
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که با آمریکا و اسرائیل برای پیشبرد نقشه راه پاریس در مورد کاهش تنش میان لبنان و صهیونیست‌ها به توافق رسیده است.
توافق آمریکا و فرانسه برای کاهش تنش میان لبنان و اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مکرون پنجشنبه در حاشیه نشست سران گروه هفت در ایتالیا به خبرنگاران گفت: ما با آمریکا در مورد اصول گروه تماس سه‌جانبه متشکل از فرانسه، اسرائیل و ایالات متحده برای پیشبرد نقشه راهی که پیشنهاد کرده‌ایم، به توافق رسیدیم و با مقام‌های لبنانی نیز همین کار را خواهیم کرد.

یک مقام ارشد فرانسوی که نامش فاش نشده است گفت که آمریکا و فرانسه افزایش تلاش‌ها در مورد تنش‌های خطرناک (میان لبنان و اسرائیل) را امری ضروری می‌دانند.

به نوشته رویترز، آمریکا و فرانسه در ماه‌های اخیر برای کاهش این تنش‌ها همکاری کرده‌اند و پاریس پیشنهادهای مکتوبی با هدف جلوگیری از وخامت اوضاع میان لبنان و اسرائیل ارائه کرده است. حزب‌الله لبنان در چندماه گذشته در پی جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه و نسل‌کشی فلسطینیان در این منطقه، مواضع نظامی این رژیم را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک‌نشین در این مناطق شده است.

تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های نزدیک مرزهای لبنان خارج شده‌اند. لوید آستین وزیر دفاع آمریکا چهارشنبه اعلام کرد که در تماس تلفنی با یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نسبت به تنش‌ها در مرز با لبنان ابراز نگرانی کرد.

متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز روز پنجشنبه با تاکید بر خطر تشدید تنش‌ها در شمال اسرائیل در ادامه درگیری با حزب الله لبنان، گفت: وضعیت در حال رسیدن به سطوح هشدار دهنده است و بهترین راه برای حل آن دستیابی به توافق [آتش بس] است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی