فعالیتهای تبلیغاتی داعش برچیده شد؟

کدخبر: ۶۵۳۵۲۴
اقتصادنیوز :پلیس اروپا و آمریکا سرورهای میزبان از وسایل ارتباطی مرتبط با گروه داعش را که حداقل به ۳۰ زبان به تروریسم دامن می‌زدند، از بین بردند.
فعالیتهای تبلیغاتی داعش برچیده شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «یوروپل» و «یوروژوست»، پلیس اروپا و واحد همکاری قضایی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کردند مقامات اسپانیایی ۹ فرد افراطی را دستگیر کردند و سرورهایی در آمریکا، آلمان، هلند و ایسلند برچیده شدند.

به نقل از لوریان لوژور، در این بیانیه، این دو اداره عنوان کردند: عملیات مشترک بخشی از تلاش‌های مستمر و هوشیاری مداوم برای مبارزه با تبلیغات تروریستی و ارتباطات آنلاین، از جمله از طریق رسانه‌های اجتماعی است.

دراین‌ارتباط، یک ایستگاه رادیویی، یک خبرگزاری و محتویات شبکه‌های اجتماعی به چندین زبان بسته شد.

خبر مرتبط
8 تبعه تاجیکی به اتهام ارتباط با داعش در این کشور دستگیر شدند

اقتصادنیوز :شبکه ان‌بی‌سی نیوز از دستگیری ۸ تبعه تاجیکستان به ظن ارتباط با گروه تروریستی داعش ‌در ایالات متحده خبر داد.

این عملیات نتیجه تحقیقات یک‌ساله بود که شبکه‌های تبلیغاتی تروریستی را هدف قرار دادند. بر اساس بیانیه یوروپل و یوروژوست، آنها توانایی سازمان‌های تروریستی برای جذب، رادیکال‌سازی و بسیج نیروهای استخدام آنلاین را محدود کردند.

برخی از وب‌سایت‌ها همچنین برای جمع‌آوری کمک‌های مالی و هماهنگی حملات، همراه با دستورالعمل‌هایی در مورد چگونگی ساخت مواد منفجره، مورداستفاده قرار می‌گرفتند.

آلبرتو رودریگز وازکز از پلیس اسپانیا در کنفرانسی خبری در لاهه، جایی که یوروپل و ژوست مستقر هستند، گفت: ارتباط مستقیمی بین نوع تبلیغات منتشر شده و افزایش خطر حملات تروریستی وجود دارد.

خبر مرتبط
سرکرده داعشی در الرقه سوریه از پا درآمد

اقتصادنیوز: منابع عراقی اعلام کردند که یک سرکرده داعشی در جریان عملیاتی برون مرزی نیروهای این کشور در الرقه سوریه از پا درآمده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی