نخست‌وزیر انگلیس: پوتین هیچ علاقه‌ای به صلح واقعی ندارد

کدخبر: ۶۵۳۶۸۹
اقتصادنیوز: نخست وزیر انگلیس تاکید کرد که پوتین هیچ علاقه‌ای به صلح واقعی ندارد.
نخست‌وزیر انگلیس: پوتین هیچ علاقه‌ای به صلح واقعی ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ریشی سوناک شنبه در سخنانی در نشست صلح اوکراین در سوئیس که متن آن در تارنمای دولت انگلیس قرار گرفت، گفت: هیچ توجیهی برای لفاظی‌های فزاینده هسته‌ای وجود ندارد. وی افزود: اختلال در عرضه مواد غذایی به ده‌ها میلیون انسان آسیب‌پذیر هیچ توجیهی ندارد.

نخست وزیر انگلیس در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد که پوتین «هیچ علاقه‌ای به صلح واقعی ندارد» و «وی کارزا دیپلماتیکی را علیه این نشست به راه انداخته و از کشورهای دیگر خواسته است در آن شرکت نکنند.»

نشست دو روزه کنفرانس صلح در اوکراین روز شنبه با حضور حدود صد هیات از کشورها و نهادهای بین‌المللی در سوئیس آغاز به کار کرد. روسیه و چین غایبان بزرگ این نشست هستند.

روزنامه گاردین سه‌شنبه نوشت: به‌دلیل تغییرات چشمگیر در سیاست‌های برخی از حامیان غربی اوکراین و موافقت با استفاده از تسلیحات نظامی علیه سایت‌های روسیه، هشدارها در مورد تشدید تنش هسته‌ای در اوکراین، افزایش یافته است.

به نوشته این روزنامه، پوتین و و سایر مقامات ارشد این کشور از جمله دیمیتری مدودف معاون رئیس شورای امنیت روسیه از نخستین روزهای جنگ با اوکراین به احتمال استفاده از تسلیحات هسته‌ای اشاره کرده‌اند.

گاردین تاکید کرد: هیچ راه مطمئنی برای تعیین ارزش اظهارات حلقه داخلی مقامات روسی وجود ندارد و مشخص نیست پوتین و مقامات سیاست خارجی و امنیت ملی او در پشت درهای بسته درباره چه چیزی بحث می‌کنند. بنابراین هیچ راهی وجود ندارد که بدانیم آیا اظهارات عمومی آنها درباره تنش های هسته ای هشداری جدی یا تنها تاکتیک‌هایی برای ترساندن غرب است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی