راکت مقاومت نفربر 3 میلیون دلاری اسرائیل را منهدم کرد

کدخبر: ۶۵۳۸۰۷
اقتصادنیوز: نفربر زرهی «تایگر» یکی از پیشرفته‌ترین جنگ‌افزارهای ارتش رژیم صهیونیستی است که این رژیم تولید آن را انقلابی در دنیای نفربرها دانسته و برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ از آن رونمایی کرد.
راکت مقاومت نفربر 3 میلیون دلاری اسرائیل را منهدم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  این نفربر زرهی بیش از سه میلیون دلار قیمت دارد و به شکل تانک مرکاوا طراحی شده و قادر به حمل ۱۲ نفر و سه نفر اضافه در صندلی‌های جلویی است.

طبق گزارش صعیب العسا، خبرنگار شبکه الجزیره، این نفربر مجهز به مسلسل، خمپاره‌انداز، نارنجک‌انداز،  و بمب‌های دودزا است و قابلیت شلیک دو موشک را دارد.

به موجب گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، برآوردها حاکی از آن است که نیروی زمینی ارتش رژیم صهیونیستی بیش از ۲۹۰ خودروی زرهی از این نوع را در اختیار دارد.

خبر مرتبط
نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی یورش بردند

اقتصادنیوز :منابع خبری از یورش نیروهای رژیم صهیونیستی به شهر قدس و محوطه‌های مسجدالاقصی و تداوم یورش‌های شبانه به شهرک‌ها و شهرهای مختلف کرانه باختری خبر دادند.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس با وجود هزینه هنگفت و توانایی‌های بی‌نظیر این نفربر زرهی، روز گذشته توانست به یک راکت ضدزره ارزان قیمت یاسین ۱۰۵ آن را منهدم و منفجر کند. در این عملیات تمامی هشت نظامی سرنشین این نفربر زرهی کشته شده و در آتش سوختند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این نفربر زرهی بیش از ۳ میلیون دلار قیمت دارد و به شکل تانک مرکاوا طراحی شده و قادر به حمل ۱۲ نفر و ۳ نفر اضافه در صندلی‌های جلویی است.
طبق گزارش صعیب العسا خبرنگار شبکه الجزیره، این نفربر مجهز به مسلسل، خمپاره‌انداز، نارنجک‌انداز،  و بمب‌های دودزا است و قابلیت شلیک دو موشک را دارد.

خبر مرتبط
توقف عملیات نظامی در جنوب نوار غزه/ اسرائیل پا پس کشید

اقتصادنیوز: ارتش رژیم صهیونیستی امروز-یکشنبه- توقف موقت عملیات نظامی در رفح واقع در جنوب نوار غزه را اعلام کرد.


برآوردها حاکی از آن است که نیروی زمینی ارتش رژیم صهیونیستی بیش از ۲۹۰ خودروی زرهی از این نوع را در اختیار دارد.
گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس با وجود هزینه هنگفت و توانایی‌های بی‌نظیر این نفربر زرهی، روز گذشته توانست به یک راکت ضدزره ارزان قیمت یاسین ۱۰۵ آن را منهدم و منفجر کند. در این عملیات تمامی ۸ نظامی سرنشین این نفربر زرهی کشته شده و در آتش سوختند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی